ادعای یک محافظ سابق: قذافی زنده است

© Sputnik / Vladimir Fedorenko /  /  مراجعه به بانک تصاویر افشای همکاری محرمانه‌ انگلیس با قذافی
افشای همکاری محرمانه‌ انگلیس با قذافی - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 05.02.2022
Telegram
یکی از محافظان معمر قذافی مدعی شد که وی همچنان در قید حیات است و کسی که کشته شده بود یکی از نزدیکان قذافی بوده است.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از عربی 21، عایشه الفیتوری از محافظان معمر قذافی، رهبر سابق لیبی در مصاحبه با روسیا الیوم گفت: معمر قذافی وارد سرت نشد بلکه کسی که وارد سرت شد یک فرد شبیه به او به نام حمید ابو منیار القذافی بود. معمر قذافی وارد بنی ولید شد و سپس آنجا را ترک کرد.
الفیتوری گفت: من به مردم اطمینان می‌دهم که رهبر من حالش خوب است و مقاومت را رهبری می‌کند. اظهارات دادگاه کیفری بین المللی که تاکید کرده بود از طریق آزمایش دی‌ان‌ای مشخص شده مقتول قذافی است صحت ندارد. این درست نیست پس چرا قطعنامه‌ای از سوی سازمان ملل در این باره تاکنون صادر نشده است و چرا جسد را تحویل نمی‌دهند.
در دهمین سالروز کشته شدن معمر قذافی روزنامه لوفیگارو فرانسه جزئیات جدیدی را از روش کشته شدن وی منتشر کرد.
روزنامه فیگارو شهادت یک روزنامه نگار فرانسوی به نام آلفرد مونتسکو را منتشر کرد که یک روز بعد از کشته شدن معمر قذافی وارد اتاقی شده بود که جسد وی را در آنجا گذاشته بودند. وی شهادت‌های کسانی را که در نزدیکی محل کشته شدن معمر قذافی بودند شنیده بود.
مونتسکو گفت: در آن اتاق بزرگ با ازدحام شدیدی روبرو شدم و جسد معمر قذافی و پسر و محافظ اصلی وی را دیدم.
این روزنامه نگار گفت: یک روز قبل از این حادثه یعنی 20 اکتبر 2011 کاروانی متشکل از 40 موتر شهر سرت، آخرین مقر حامی قذافی را ترک کرد به امید این که بتوانند به انقلابیون یورش ببرند.
این روزنامه نگار گفته بود که برخی از لیبیایی‌ها را مشاهده کرده که در حال کشیدن جسد قذافی بودند و بسیار خشمگین بوده و با آن سلفی می‌گرفتند و جسد وی را لمس می‌کردند و به او توهین می‌کردند و این صحنه بسیار رقت انگیزی بود.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала