ادعای پاکستان درباره دسترسی " تحریک طالبان پاکستان" به تسلیحات باقیمانده ناتو در افغانستان

© @https://twitter.comوزارت امور خارجه پاکستان
وزارت امور خارجه پاکستان - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 05.02.2022
Telegram
پس از درگیری‌های مرگبار در بلوچستان، وزیر داخله پاکستان اعلام کرد که تحریک طالبان این کشور به تسلیحات به جا مانده از نیروهای ناتو دست یافته است.
به گزارش اسپوتنیک، "شیخ رشید احمد" وزیر داخله پاکستان پس از درگیری‌های مرگبار در بلوچستان، اعلام کرد که تحریک طالبان پاکستانی به تسلیحات باقی‌مانده از نیروهای نظامی ناتو دست یافته است و در آینده احتمال حملات بیشتر نیز در پاکستان وجود دارد.
این مقام پاکستان ادعا کرد است که تروریست‌های تحریک طالبان از خاک افغانستان وارد پاکستان شده و پس از انجام حملات دوباره به این کشور بازگشته و پناه گرفتند.
پیش از این "ذبیح الله مجاهد" سخنگوی طالبان گفته بود که تحریک طالبان پاکستان، مشکل دولت اسلام‌آباد است و باید توسط مقام‌های این کشور حل شود، علمای پاکستان و رهبران مذهبی این کشور باید در مورد قانونی یا غیرقانونی بودن جنگ تصمیم بگیرند و استراتژی تدوین کنند.
به گفته مجاهد، طالبان مصمم است تا از خاک افغانستان برای فعالیت‌های تروریستی علیه دیگر کشورها استفاده نشود.
با این حال، رشید احمد گفته بود که با وجود تلاش پاکستان، مذاکره با طالبان پاکستان موفق شدنی نیست، "حال باید با آنان جنگ شود و بدون این راه دیگری وجود ندارد".
گفتنی است که در حمله روز پنج‌شنبه آزادی خواهان بلوچ بر نیروهای ارتش پاکستان، 7 سرباز پاکستانی کشته شدند.

این حمله در ایالت بلوچستان واقع در جنوب غرب پاکستان رخ داد و درگیری برای یک شب مکمل ادامه داشت.

آزادی خواهان بلوچ خوستار جدایی از بدنه پاکستان اند.

ارتش پاکستان در گذشته، آزادی خواهان بلوچ را به شدت سرکوب کرده و خانواده بکتی رهبر گروه های بلوچ را با تمامی اعضای فامیل آن بمباران کرد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала