خواست سناتوران آسترالیایی برای افزایش کمک‌ به افغانستان

© AFP 2023 / TORSTEN BLACKWOODAustralia's Parliament House in Canberra
Australia's Parliament House in Canberra - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 02.02.2022
Telegram
شماری از سناتوران در مجلس سنای آسترالیا از دولت این کشور خواسته‌اند که در پی بروز بحران انسانی در افغانستان، کمک‌ها به این کشور را افزایش دهد.
به گزارش اسپوتنیک،روزنامه گاردین گزارش داده است که شماری از سناتوران در مجلس سنای آسترالیا، روز گذشته (دوشنبه 12 دلو) گفته‌اند که 13 میلیون کودک در حال حاضر در افغانستان به کمک نیاز دارند و 95 درصد از مردم افغانستان ممکن است تا میانه‌های سال جاری از فقر شدید متأثر شوند.
این سناتوران افزوده‌اند که کودکان در افغانستان برای فروش پلاستیک و تأمین غذای خانواده‌های‌شان زباله‌دانی‌ها را می‌گردند، در حالی که زنان وسط جاده‌های پرازدحام نشسته و برای غذا گدایی می‌کنند.
این امر باید سبب ‌شود تا دولت آسترالیا به مقدار کمک‌های بشردوستانه خود به مردم افغانستان بیافزاید. در همین حال، شماری از کارکنان سازمان‌های امدادگر در افغانستان، به سناتورهای آسترالیایی از برخورد با صحنه‌های دلخراش ناشی از فقر در افغانستان خبر داده و از افزایش روزافزون فقر و قحطی در این کشور ابراز نگرانی کرده‌اند.
از سوی دیگر، مسوول بنیاد حفاظت از کودکان در یک نشست در سنای آسترالیا به گونه آنلاین گفته است که نصفی از جمعیت افغانستان زیر سن 18 هستند و در حال حاضر آینده‌ بهتری ندارند.
مت تینکلر، سرپرست اجرایی این سازمان در آسترالیا، وضعیت افغانستان را یک ‌"جهنم زنده" توصیف کرده است.
وی افزوده است: "ما در حال حاضر شاهد وقوع بزرگترین بحران انسانی جهان هستیم و هر روز خطر مرگ تعداد فزاینده‌ای از کودکان شدیدتر و فوری‌تر می‌شود".
این در حالی است که دولت آسترالیا سال گذشته برای کمک به مردم افغانستان 100 میلیون دالر تعهد کرده بود که از این میان، 52 میلیون دالر در سال 2021 و اوایل امسال کمک شده است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала