سفر طولانی مریخ

© AFP 2023 / Jack GuezАстронавты во время учебной миссии на планету Марс ​​в кратере Рамон в израильской пустыни Негев
Астронавты во время учебной миссии на планету Марс ​​в кратере Рамон в израильской пустыни Негев - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 31.01.2022
Telegram
راه حل پیدا شد: فضانوردان در طول پرواز به مریخ به خواب زمستانی خواهند رفت.
به گزارش اسپوتنیک، برای مدت طولانی، پروازهای مریخ به روی ما بسته بود، زیرا این یک سفر طاقت فرسا و طولانی است که در طی آن می تواند به بدن فضانوردان آسیب های جبران ناپذیری وارد شود. این وضعیت با تشعشعات و استرس تشدید می شود که پروازهای طولانی مدت را تقریبا غیرممکن می کند.
با این حال، آژانس فضایی اروپا راهی برای خروج از این وضعیت پیدا کرده است: در طول پروازهای فضایی طولانی، مسافران مانند خرس به خواب زمستانی خواهند رفت.
Toyota is developing Lunar Cruiser to drive on Moon, Mars - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 29.01.2022
ساخت موتر جدید برای ماه و مریخ
دانشمندان از روشی غیرمعمول در خرس های قهوه ای بهره گرفتند که می توانند شش ماه بدون آتروفی عضلانی و کاهش استحکام استخوان بخوابند.
این کار مزایای غیر قابل انکار زیادی دارد: فضانوردان نیاز به غذای کمتر و آب دارند، خدمه به دلیل استرس طولانی، خستگی و تنهایی رنج نخواهد برد و خواب طولانی سطح آسیب به بدن را کاهش می دهد.
فضانوردان در کپسول های ویژه ای که برای پروازهای فضایی طولانی طراحی شده اند به خواب زمستانی خواهند رفت. با پوسته ای نرم، محیطی آرام با نور کم و دمای پایین، مسافر می تواند ماه های متوالی با آرامش بخوابد.
در حین خواب، حسگرهای مخصوص روی بدن وضعیت، دما و ضربان قلب فرد را اندازه گیری می کنند. هوش مصنوعی عملکرد سنسورها را کنترل خواهد کرد. علاوه بر این، رایانه‌های داخلی قادر خواهند بود عملکرد بهینه فضاپیما را در زمانی که خدمه در خواب هستند، حفظ کنند.
سیاره مریخ - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 29.01.2022
دریاچه زیرزمینی مریخ احتمالا فقط یک صفحه آتشفشانی است
هر کپسول همچنین با ظروف آب احاطه خواهد شد که فضانورد را در برابر تشعشعات محافظت می کند. مورد دوم به ویژه مهم است زیرا دور از میدان مغناطیسی زمین، آسیب ناشی از ذرات پر انرژی می تواند منجر به مرگ سلولی، بیماری تشعشع یا سرطان شود.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала