مایکروسافت رکورد زد

© REUTERS / Mike SegarA Microsoft logo is seen on an office building in New York City
A Microsoft logo is seen on an office building in New York City - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 26.01.2022
Telegram
درآمد تجارت ابری مایکروسافت در دومین فصل سال مالی 2022 به 22.1 میلیارد دالر رسید. این دومین باری است که درآمد فصلی واحد خدمات ابری از 20 میلیارد دالر می‌گذرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از دیجیاتو، مایکروسافت در مجموع در این فصل 51.7 میلیارد دالر درآمد داشته که یک رکورد محسوب می‌شود و خدمات ابری بخش بزرگی از این درآمد را شکل داده‌اند.
بر اساس گزارش مالی منتشر شده از سوی غول ردموندی، درآمد این شرکت در فصل مالی منتهی به 31 دسامبر 2021، به ازای هر سهم با افزایش 22 درصدی به 2.48 دالر رسیده است. درآمد خالص مایکروسافت 18.8 میلیارد دالر برآورد شده که نسبت به بازه زمانی مشابه پارسال 21 درصد بیشتر شده است. این نخستین باری است که درآمد فصلی مایکروسافت از 50 میلیارد دالر عبور می‌کند.
مایکروسافت در همه واحدهای خود عملکرد خوبی داشته است. در بخش محصولات تجاری آفیس و خدمات ابری 14 درصد، در بخش آفیس 365 حدود 19 درصد و از بابت کسب و کار لینکدین 37 درصد رشد مشاهده شده است. درآمد ویندوز OEM هم با وجود بحران کمبود تراشه حدود 25 درصد بیشتر شده و تحت تاثیر معرفی ویندوز 11 بوده است. درآمد محتواها و خدمات ایکس باکس هم افزایش 10 درصدی را تجربه کرده است.
Outside view of Microsoft's Finnish headquarters in Espoo, Finland (File) - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 19.01.2022
معامله بزرگ مایکروسافت سهام رقیبش را از بین می برد
مسوولان مایکروسافت می‌گویند تعداد قراردادهای بزرگ و دراز مدت آژور نسبت به سال گذشته 32 درصد بیشتر شده است. اما سود ناخالص بخش ابری نسبت به پارسال یک درصد پایین‌تر آمده و از 71 به 70 درصد رسیده است. این افت با تغییر در شیوه‌های حسابداری مایکروسافت در محاسبه عمر مفید سرورها و تجهیزات شبکه رخ داده است.
درآمد واحد سرفیس هم علی‌رغم پیش‌بینی‌ها 8 درصد افزایش یافته است. مسوولان مایکروسافت می‌گویند رشد درآمدهای این بخش عمدتا به خاطر افزایش فروش لپ‌تاپ‌های سرفیس بوده است. درآمدهای بخش آژور و سایر خدمات ابری در دومین فصل مالی 2022 حدود 46 درصد بیشتر شد. این رقم نسبت به فصول قبل که معمولا بالای 50 درصد بود، کمی کاهش یافته است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала