روسیه خواستار رد شکایت اوکراین به دادگاه اروپایی حقوق بشر در خصوص فعالیت های سیاسی در دنباس شد

© Photo / Fred Schaerli Здание Европейского суда по правам человека
Здание Европейского суда по правам человека - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 26.01.2022
Telegram
نماینده فدراسیون روسیه خواستار رد شدن خواست اوکراین برای محدودیت فعالیت های سیاسی توسط مقامات جمهوری های خلق لوهانسک و دونتسک به دادگاه اروپایی حقوق بشر شد.
به گزارش اسپوتنیک، میخائیل وینوگرادوف نماینده فدراسیون روسیه در دادگاه اروپایی حقوق بشر اعلام کرد شکایت اوکراین به این دادگاه علیه فدراسیون روسیه در مورد محدودیت فعالیت های سیاسی توسط مقامات جمهوری های خلق لوهانسک و دونتسک باید رد شود چون حاوی نکات مشخص نیست.
پیش از این، اوکراین شکایت های متعددی را علیه فدراسیون روسیه به دادگاه اروپایی حقوق بشر ارائه کرده که مربوط به کریمه ومنطقه دنباس است. کی یف بارها مسکو را به دخالت در امور اوکراین متهم کرده است. روسیه این موضوع را رد کرده و چنین اتهاماتی را غیرقابل قبول می خواند و تاکید می کند که طرف درگیری در دونباس نیست.
به گفته نماینده روسیه، در شکایت اخیر اوکراین فقط می توان ادعاهایی را یافت که فعالیت سیاسی در بهار 2014 به میزان قابل توجهی محدود شده است. با این حال، شکایت مربوطه توسط مقامات اوکراینی در آگست 2015 ثبت شد.
میخائیل وینوگرادوف تاکید کرد: بنابراین این قسمت از شکایت به دلیل اینکه متقاضی ،مهلت شش ماهه برای تسلیم آن را از دست داده، در هر صورت باید به عنوان شکایت غیرقابل قبول رد شود.
Министр иностранных дел РФ Сергей Лавров в Москве - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 26.01.2022
لاوروف: آمریکا، اوکراین را به سمت اقدامات تحریک آمیز علیه روسیه تشویق می‌کند
در جولای 2020، دادگاه استراسبورگ رسماً شکایت هلند علیه روسیه را در مورد سقوط هواپیمای بوئینگ مالزیایی به روسیه اعلام کرد. وزارت خارجه روسیه این شکایت را ضربه دیگری به روابط روسیه و هلند دانست. متعاقباً همه این شکایات با هم ترکیب شدند. در 22 ژوئیه همان سال، روسیه اولین شکایت بین دولتی را علیه اوکراین به دادگاه اروپایی حقوق بشر ارائه کرد. بر اساس بیانیه مطبوعاتی دادستانی کل فدراسیون روسیه در این شکایت، فدراسیون روسیه از جمله ، کیف را به دلیل سقوط پروازMH17 به دلیل امتناع مقامات اوکراینی داز بستن حریم هوایی متهم می کند. دادگاه شکایت را ثبت کرد، اما هنوز رسیدگی به آن آغاز نشده است.
در اپریل 2014، مقامات اوکراین عملیات نظامی خود را علیه جمهوری های خودخوانده لوهانسک و دونتسک که پس از کودتای فبروری 2014 در کیف اعلام استقلال کردند، آغاز کردند. بر اساس آخرین داده های سازمان ملل، حدود 13 هزار نفر قربانی این درگیری شدند. موضوع حل و فصل وضعیت دونباس از جمله در دیدارهای گروه تماس مورد بحث قرار گرفته است. با این حال، حتی پس از توافقات آتش بس، درگیری ها همچنان ادامه داردو در جمهوری خلق دونتسک از گلوله باران مناطق مسکونی توسط توپخانه سنگین اوکراینی خبر می دهند.
گفتنی است، مسکو بارها اعلام کرده است که کیف به توافقات مینسک پایبند نیست و مذاکرات برای حل مناقشه را به تعویق می اندازد. وزارت خارجه روسیه خاطرنشان کرد که کیف نیمی از کل پرسنل نیروهای مسلح اوکراین را به دونباس فرستاد. مسکو همچنین از انتقال تجهیزات نظامی از کشورهای ناتو به مرزهای روسیه و افزایش تعداد مربیان غربی در دونباس ابراز نگرانی کرد. کشورهای غربی به حمایت نظامی از اوکراین، از جمله با سلاح هایی که در دنباس از آنها استفاده می شود، ادامه می دهند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала