دبیرکل سازمان ملل خواستار استثناهای بشردوستانه در تحریم‌ها علیه افغانستان شد

Antonio Guterres - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 26.01.2022
Telegram
دبیرکل سازمان ملل متحد می‌گوید که کمک‌های مالی بین‌المللی باید مجاز باشد و همچنان نیاز به معافیت‌های بشردوستانه در تحریم‌ها علیه افغانستان است.
به گزارش اسپوتنیک، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل طی سخنانی در اجلاس شورای امنیت این سازمان گفت: از تصویب معافیت بشردوستانه شورای امنیت از نظام تحریم های سازمان ملل علیه افغانستان استقبال می‌کنم. ما باید شرایطی را که نه تنها اقتصاد افغانستان بلکه عملیات نجات جان افراد را محدود می‌کند، به حالت تعلیق در آوریم. کمک های مالی بین‌المللی باید برای پرداخت حقوق کارکنان بخش دولتی افغانستان مجاز باشد.
دبیرکل سازمان ملل متحد در این ارتباط افزود: ما باید با افزایش نقدینگی، اقتصاد افغانستان را تقویت کنیم. باید راه های دیگری را برای تزریق سریع نقدینگی به اقتصاد افغانستان بیابیم. فروپاشی اقتصاد افغانستان ممکن است منجر به مهاجرت جمعی از این کشور شود. زمان آن فرا رسیده است که طالبان (گروه تحت تحریم سازمان ملل به جهت فعالیت‌های تروریستی) فرصت ها را برای مردم خود گسترش داده و تعهد خود را برای حضور در جامعه بین‌المللی نشان دهند.
وی اضافه کرد: اگر به افغان‌ها در این بحران کمک نکنیم، منطقه و جهان بهای سنگینی خواهند پرداخت. اگر به افغان‌ها کمک نکنیم، جریان مواد مخدر و شبکه‌های جنایی و تروریستی افزایش می‌یابد.
دبورا لاینز، نمایندۀ ویژۀ دبیرکل سازمان ملل متحد  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 25.01.2022
نماینده ویژه سازمان ملل به سراج الدین حقانی: دختران ربوده شده را آزاد کنید
دبیرکل سازمان ملل همچنان گفت: بیش از 80 درصد جمعیت افغانستان به آب آشامیدنی آلوده وابسته هستند. افغانستان با بدترین خشکسالی در دو دهه اخیر مواجه بوده و 9 میلیون نفر را در آستانه قحطی قرار داده است. زندگی روزمره افغان ها در چنگال زمستان سرد دیگری با بادهای مرگبار و سرما گرفتار شده است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала