سازمان جهانی بهداشت: سویه اومیکرون می‌تواند پایان کرونا باشد

© Depositphotos.com / Ralwelپزشکان هندی برای اولین بار جهش مضاعف ویروس کرونا را شناسایی کردند
پزشکان هندی برای اولین بار جهش مضاعف ویروس کرونا را شناسایی کردند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 24.01.2022
عضو شوید
مدیر بخش اروپای سازمان جهانی بهداشت در بیاناتی اذهان کرده که سویه اومیکرون فصل جدیدی را در شیوع جهانگیر ویروس کرونا باز کرده و می‌تواند به پایان آن منجر شود.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از روزنامه فرانسوی "فیگارو" هانس کلوگ مدیر بخش اروپای سازمان جهانی بهداشت روز یکشنبه گفت سویه اومیکرون کرونا فصل جدیدی را در همه گیری ویروس کرونا باز کرده که می‌تواند به پایان آن منجر شود.
وی گفت این مساله که منطقه اروپا به پایان همه گیری نزدیک می‌شود "پذیرفتنی" است.
کلوگ با هشدار در مورد سویه اومیکرون که تا ماه مارچ (حدود دو ماه دیگر) احتمالا 60 درصد مردم اروپا را درگیرخواهد کرد، بار دیگر همگان را به مراقبت و هوشیاری در برابر ویروس کرونا فرا خواند.
Девушка во время простуды - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 08.01.2022
شایع ترین علائمی که نشانه ابتلا به اومیکرون است
مدیر بخش اروپای سازمان جهانی بهداشت عنوان کرد: پس از فروکش کردن موج اومیکرون، مصونیت کلی برای چند هفته و چند ماه وجود خواهد داشت که این امر یا نتیجه تزریق گسترده واکسن است و یا به دلیل مصونیت ناشی از ابتلای افراد و تا حدی به دلیل تغییر فصل.
کلوگ بااینحال تاکید کرد: هنوز وارد دوران "بوم‌گیری" (آندمیک) نشده ایم. بوم‌گیری یعنی می توانیم پیش‌بینی کنیم چه اتفاقی خواهد افتاد. این ویروس چندین بار ما را غافلگیر کرده است و باید محتاط باشیم.
بر پایه داده های سازمان جهانی بهداشت: منطقه ای شامل 53 کشور که بیشتر آنها در آسیای مرکزی و اروپا قرار دارند تا 18 جنوری (حدود 15 درصد از کل ابتلا به ویروس اومیکرون را به خود اختصاص دادند.
به گفته آژانس سلامت اروپا، سویه اومیکرون در اتحادیه اروپا و محدوده اقتصادی اروپا در اواخر ماه نوامبر مشاهده شد و بیش از سویه دلتا ساکنان منطقه را درگیر کرد.
به گفته مدیر بخش اروپای سازمان جهانی بهداشت در شرایط جدید و همزمان با افزایش انفجاری شمار مبتلایان، تلاش‌ها از این پس به کاستن از میزان اختلال ناشی از ابتلا و حمایت از افراد آسیب پذیر متمرکز خواهد شد و نه تنها برای شکستن چرخه انتقال و گردش ویروس.
آژانس دارویی اروپا 11 جنوری اعلام کرده بود: هرچند که کووید 19 هنوز در مرحله همه‌گیری جهانی (پاندمی) است اما ظهور سویه اومیکرون این احتمال را تقویت کرد که بیماری وارد مرحله بوم‌گیر مسری (اندمی) شود که بشر می‌تواند زندگی با آن را بیاموزد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала