واکنش‌ها به نوار صوتی طالبان؛ "پشت هر فیسبوک مستعار دختر، یک مرد شخ‌ریش است"

© REUTERSfacebook logo
facebook logo - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 20.01.2022
Telegram
نوار صوتی که از طالبان در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می شود واکنش‌های مردم در صفحات اجتماعی را با خود داشته است.
به گزارش اسپوتنیک، چند روز پیش نوار صوتی که گفته می‌شود از سوی طالبان به نشر رسیده است، از کارمندان‌ نهادهای دولتی خواسته اند تا حساب فیسبوک مستعار با اسم و هویت خانم‌ها بسازند و در آن از حکومت طالبان دفاع نمایند.
هم‌چنان در این نوار صوتی از کارمندان دولتی خواسته شده است تا افرادی که از حکومت طالبان انتقاد می‌نمایند را تارگیت "شناسایی" نمایند.
این اقدام طالبان واکنش‌هایی را با خود داشته است.
مسلم شیرزاد، با بازپخش این نوار صوتی به طالبان کنایه زده و در برگه فیسبوک خود نوشته است: بعد ازین پشت هر فیسبوک مستعار دختر یک مرد شخ‌ریش است.
نوار صوتی طالبان درحالی است که در اواخر شماری از زنان و دخترخانم ها به جاده ها میریزند و علیه طالبان شعار سر میدهند.
روف احراری، کار دیگری به صفحه‌ای که در توییتر به نام "حسیبه" ایجاد شده نوشته است: "این یکی از هزاران فیسبوک مستعار طالبان است که بنام زنان درست کردند و میخواهند از طریق زنان روی مزدوری و فجایع که در افغانستان ببار آوردند سرپوش بدارند لطفا هوشیار شوید و نام خانوم های باعفت افغانستان را بدنام نکنید."
شخص دیگری که ممکن شهروند ایران باشد در واکنش به این نوار صوتی در برگه توییتر خود نوشته است: " تروریست های طالبان دارند جهاد_فاکتوری را از جمهوری اسلامی یاد می گیرند، چند وقت دیگر اگر دیدید در توییتر هشتگ ترند کردند اصلا تعجب نکنید."
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала