سفر مشاور امنیت ملی پاکستان به کابل لغو شد

© Moeed W. Yusuf twitter مشاور امنیت ملی پاکستان به کابل سفر می کند
مشاور امنیت ملی پاکستان به کابل سفر می کند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 18.01.2022
Telegram
سفر " مشاور امنیت ملی پاکستان به کابل به دلیل خرابی هوا به تعویق افتاده است.
به گزارش اسپوتنیک، سفارت پاکستان در کابل به تلویزیون یک تایید کرده که سفر معید یوسف" مشاور امنیت ملی پاکستان به کابل به دلیل خرابی هوا به تعویق افتاده است.
سفارت پاکستان می‌گوید که قرار است معید یوسف، هفته آینده به تاریخ 26 جنوری به کابل بیاید.
مشاور امنیت ملی پاکستان قرار بود در رأس یک هیأت برای انجام یک سفر دو روزه، امروز (سه‌شنبه، 28 جدی) به کابل بیاید.
این درحالی است که شاه‌محمود قریشی، وزیر خارجه‌ی پاکستان در ماه میزان به کابل آمده بود. مولوی امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه‌ی طالبان نیز دوبار به پاکستان سفر داشته است.
گفتنی است روزنامه دان روز یک‌شنبه، 26 جدی گزارش داد که موید یوسف، مشاور امنیت ملی پاکستان در رأس یک هیأت رای گفت‌وگو با مقام‌های حکومت سرپرست طالبان به کابل سفر می‌کند.
گفت‌وگو در مورد موضوعات مختلف دوجانبه، کمک‌های بشردوستانه و نیز بحث روی تحریم‌های وضع‌شده بر حکومت سرپرست طالبان از محورهای بحث دو طرف عنوان شده است.
افزون بر این، هدف از سفر مشاور امنیت ملی پاکستان به افغانستان، بررسی پیشنهاد پاکستان برای همکاری با افغانستان در زمینه‌های صحت، تحصیلات عالی و افزایش تماس‌های بازرگانی میان دو کشور گفته شده است.
موید یوسف، مشاور امنیت ملی پاکستان در حالی در یک سفر دو روزه به کابل می‌آید که اخیراً تنش‌های مرزی میان افغانستان و پاکستان بر سر حصارکشی مرزی افزایش یافته است. افزون بر این، اظهارات عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان در مورد فرستادن نیروی بشری متخصص به افغانستان نیز جنجالی شده است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала