نزدیک به 15 هزار کودک قربانی "تن‌فروشی اجباری" در فرانسه

© AFP 2023 / Patrick Kovarik Вид на Париж, Франция
Вид на Париж, Франция - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 16.01.2022
Telegram
گزارش‌های تکان‌ دهنده اخیر در فرانسه حاکی از آن است که نزدیک به 15 هزار کودک تنها در سال گذشته میلادی از سوی سازمان‌های تجارت انسان در فرانسه مجبور به تن فروشی اجباری شده‌اند که اغلب کودکان نیز دختر بوده‌اند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، با وجود انبوه قوانین و منشورهای محلی و بین‌المللی که بر ضرورت حمایت از کودکان و محافظت از حقوق آنان تاکید دارد، اما فرانسه طی دوره اخیر شاهد افزایش فزاینده فعالیت شبکه‌ها و گروه‌های جنایی است که از کودکان به صورت غیرقانونی و غیر انسانی سوء استفاده می‌کنند.
به گزارش تی‌آر‌تی، سازمان‌های حقوق بشری فرانسه اخیرا نگرانی خود را بابت آماری که سازمان‌های رسمی درباره سوء استفاده اجباری از کودکان در فعالیت‌های جنسی منتشر شده ابراز داشته‌اند و از مقام‌ها و سازمان‌های امنیتی درخواست کرده‌اند که جلوی این نقض آشکار حقوق کودکان را گرفته و کسانی که این جنایت را مرتکب شده‌اند مجازات کنند.
تن فروشی 1100 کودک مهاجر افغانستانی در ضربستان - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 31.03.2017
تن فروشی 1100 کودک مهاجر افغانستانی در ضربستان
بر اساس گزارشی که توسط گروه مقابله با سوء استفاده جنسی از کودکان در فرانسه با نام ACPE منتشر کرده، بین 10 هزار تا 15 هزار نفر از کودکان طی سال 2021 مجبور به تن فروشی اجباری شده‌اند که این آمار در مقایسه با سال‌های پیش، رشد فزاینده‌ای داشته است.
"جان مارک دروگیه" مدیر مرکز مبارزه با تجارت انسان OCRTECH می‌گوید، که این اقدام غیرقانونی از سال 2015 با رشد نگران کننده‌ای همراه بوده و اکثر قربانیان نیز دختر بچه‌ها بوده‌اند.
دروگیه اضافه کرد، که به کار گیری این دختران کم سن و سال بیشتر از طریق شبکه‌های اجتماعی نظیر "اینستاگرام"، "تیک توک"، "اسنپ شات" و دیگر شبکه‌های اجتماعی است.
بر اساس گزارش پیشین سازمان امور کودکان و خانواده فرانسه، سازمان‌های تجارت انسان، اغلب کودکان و به خصوص دختر بچه‌هایی را هدف قرار می‌دهند که احساس کمبود روحی و روانی داشته یا از مشکلات عاطفی رنج می‌برند یا آنکه خانواده‌های آنها از هم متلاشی شده است یا آنکه در درون خانواده مورد خشونت قرار رفته‌اند یا آنانی که مورد تجاوز جنسی قرار گرفته اما نتوانسته‌اند که آن را اعلام کنند.
کودکانی که همراه نداشته و تنها هستند از جمله بیشترین افرادی هستند که مورد سوء استفاده سازمان‌های تجارت انسان قرار می‌گیرند. کودکانی که در اردوگاه‌های شمال فرانسه حضور دارند یکی از قربانیان این سازمان‌ها هستند.
بر اساس گزارش دفتر یونیسف در انگلیس و فرانسه، قاچاقچیان انسان، دختر بچه‌ها و دختران نوجوان را که در اردوگاه‌های فرانسه در طول ساحل مانش قرار دارند، مجبور به "تن فروشی اجباری" در مقابل فراهم کردن سفر آنها به انگلیس یا تسریع در روند انتقال آنها به دیگر کشورها می‌کنند.
در گزارش‌های بیشماری رسانه‌ای و امنیتی آمده است که گروه‌های تجارت انسان که از کودکان برای کارهای تن فروشی استفاده می‌کنند، اغلب مجموعه افرادی هستند که پرونده‌های جنایی دارند.
این تجارت غیرقانونی که اخیرا سود کلانی را به همراه داشته، سبب شده تا افراد زیادی را به خود جلب کند.
پس از انتشار گزارش ترسناک به کارگیری کودکان برای تن فروشی اجباری، دولت فرانسه در اقدامی دیر، در روز 15 نوامبر گذشته طرح مشترکی میان وزارت‌خانه‌های خود برای مبارزه با این آفت ایجاد کرد و بودجه‌ای 14 میلیون یورویی نیز برای آن در نظر گرفت.
وزیر امور کودکان و خانواده فرانسه توضیح داده که این طرح در زمینه ایجاد هوشیاری در میان کودکان و تقویت اقدامات قانونی علیه گروه‌های تجارت انسان فعالیت خواهد داشت. همچنین در این طرح از کودکانی که مجبور به انجام تن فروشی اجباری شده،‌ حمایت خواهد شد و طبق قانونی که در سال 2002 به تصویب شده، این کودکان "قربانی" در نظر گرفته می‌شوند.
این در حالی است که سازمان‌ها و گروه‌های حقوق بشری معتقدند که باید اقدامات قانونی شدیدتر و بیشتری برای مقابله با این جنایت در نظر گرفته شود.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала