کمک 300 میلیون دالری آمریکا برای نیازمندان درافغانستان

© Bank- Afghanistan Twitter تحویل بیش از 19 میلیون دالر کمک های بشردوستانه به بانک بین المللی افغانستان (AIB)
تحویل بیش از 19 میلیون دالر کمک های بشردوستانه به بانک بین المللی افغانستان (AIB)  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 12.01.2022
Telegram
ایالات متحده آمریکا در ادامه کمک های بشری 300 میلیون دالر دیگر به مردم نیازمند در افغانستان کمک می‌کند.
به گزارش اسپوتنیک، امیلی هورن، سخنگوی شورای امنیت ملی ایالات متحده آمریکا، روز گذشته ( سه شنبه21 جدی) با نشر اعلامیه‌ای گفته است که بسته کمک های جدید اداره‌ ایالات متحده برای انکشاف بین‌المللی (USAID) از طریق سازمان های مستقل بشری در بخش های مختلف از جمله پناهگاه، خدمات صحی، کمک های زمستانی، فراهم آوری کمک‌های عاجل خوراکی و خدمات بهداشتی فراهم خواهد شد.

تعهد این کمک مالی از سوی ایالات متحده درحالی صورت گرفته است که پس از تسلط طالبان در افغانستان نهاد‌های مدد رسان بین المللی از بحران بزرگ بشری در این کشور هشدار داده است.

سازمان جهانی غذا (WFP) گفته است که بیش از 24 میلیون نفر در افغانستان مصوونیت غذایی ندارند و بیش از 90 درصد افغان‌ها به کمک‌های غذایی نیازمند هستند.

خبرگزاری رویترز گزارش داده که نزدیک به 80 در صد بودجه حکومت قبلی افغانستان از سوی جامعهٔ بین المللی تمویل می شد. کمک های که حال قطع شده است، در گذشته برای شفاخانه ها، مکاتب، فابریکه‌ها و وزارت‌های حکومت قبلی افغانستان به مصرف می رسید.

علاوه بر قطع کمک های جامعه بین المللی، گسترش بیماری کووید-19 در افغانستان و خشک‌سالی نیز سبب شده اند تا مشکلات در افغانستان بیشتر شود.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала