با خواص زيتون بيشتر آشنا شويد

© AFP 2023 / Mohammed AbedПалестинец во время сезона сбора оливок в Секторе Газа
Палестинец во время сезона сбора оливок в Секторе Газа - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 11.01.2022
Telegram
داکتر امریکایی دریافتند که روغن زیتون خطر مرگ به دلایل مختلف را کاهش می دهد.
به گزارش اسپوتنیک، بر اساس مطالعه دانشمندان امریکایی، مصرف منظم روغن زیتون با کاهش خطر مرگ ناشی از سرطان، بیماری های قلبی عروقی، عصبی و بیماری های تنفسی مرتبط است. این مقاله در مجله کالج امریکایی قلب و عروق منتشر شده است.
دانشمندان امریکایی به رهبری دکتر مارتا گواش-فر از دانشکده صحت عمومی هاروارد، بر اساس بررسی طولانی مدت روی بیش از 60 هزار زن و تقریبا 32 هزار مرد که در زمان شروع مطالعه در در سال 1990 هیچ بیماری قلبی عروقی یا سرطان وجود نداشتند.
در پرسشنامه‌هایی که هر چهار سال یکبار تکمیل می‌شد، شرکت‌کنندگان میانگین مقدار غذایی که مصرف می‌کردند، به ویژه انواع خاصی از چربی‌ها و روغن‌هایی را که برای پخت و پز استفاده می‌کردند و به وعده‌های غذایی اضافه می‌کردند، گزارش کردند.
طی 28 سال، 36856 نفر از این افراد فوت شدند. نتایج آنالیز نشان داد کسانی که به طور منظم روغن زیتون (بیش از نصف قاشق غذاخوری در روز) مصرف می‌کردند، در مقایسه با افرادی که اصلاً روغن زیتون مصرف نمی‌کردند، 19 درصد کمتر در خطر مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی بودند. خطر مرگ ناشی از سرطان 17 درصد، بیماری های عصبی - 29 درصد و بیماری های تنفسی - 18 درصد کمتر بود.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала