خسارت ناشی از شورش ها در قزاقستان

© Sputnik /  مراجعه به بانک تصاویر Полиция применила светошумовые гранаты и слезоточивый газ во время акции протеста против повышения цен на газ в Алма-Ате
Полиция применила светошумовые гранаты и слезоточивый газ во время акции протеста против повышения цен на газ в Алма-Ате - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 06.01.2022
عضو شوید
کارآفرینان در قزاقستان خسارت ناشی از شورش ها را 92 میلیون دالر برآورد می کنند.
به گزارش اسپوتنیک، بر اساس محاسبات ابتدایی اتاق ملی کارآفرینان قزاقستان، مجموع خسارت پس از شورش در قزاقستان 40 میلیارد تنگه (حدود 92 میلیون دالر) برآورد شده است.
در بیانیه اتاق ملی کارآفرینان قزاقستان آمده است: "مبلغ کل خسارت تقریباً 40 میلیارد تنگه و از جمله در ( آلماتی 39.5 میلیارد تنگه) بود. در عین حال، اکنون ارزیابی خسارت بیشتر مستاجران ممکن نیست، زیرا دسترسی به این تسهیلات وجود ندارد."
بر اساس این بیانیه، ماهیت خسارت عمدتاً شامل "آسیب به نماها، اماکن قابل دسترسی و همچنین موارد متعددی از سرقت ماشین آلات گران قیمت، تجهیزات، اقلام داخلی و انبارهای کالا" است.
Здание Министерства иностранных дел РФ и Водовзводная башня Московского Кремля - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 06.01.2022
وزارت خارجه روسیه: اوضاع قزاقستان اقدامی تحریک شده از خارج برای تضعیف یکپارچگی این کشور است
گفتنی است که اعتراضات گسترده در قزاقستان از اوایل سال 2022 آغاز شد. سپس ساکنان شهرهای جانااوزن و آق‌تاو در منطقه مین‌قشلاق - منطقه تولید نفت در غرب کشور - با افزایش دو برابری قیمت گاز مایع مخالفت کردند، سپس اعتراضات به شهرهای دیگر گسترش یافت.
پیش از این قاسم جومارت توکایف، رئیس جمهوری قزاقستان در پی این رویدادها در فرمانی وضعیت فوق العاده اعلام کرد و تاکید کرد که با توجه به وخامت اوضاع قزاقستان، برای تامین امنیت عمومی، از تاریخ 5 تا 19 جنوری محدودیت تردد و عبور و مرور اعمال خواهد شد.
رئیس جمهوری قزاقستان از تصمیم خود برای درخواست کمک از پیمان امنیت جمعی برای کمک به قزاقستان خبر داد.
معترضان در آلماتی بزرگ‌ترین شهر قزاقستان روز چهارشنبه با حمله به محل سکونت رییس جمهوری این کشور، خانه او را به آتش کشیدند. همچنین در درگیری‌های روز چهارشنبه، 8 نیروی امنیتی قزاقستان کشته شدند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала