پاداش 180 هزار دالری اپل به مهندسان وفادار

Shanghai Apple Store Pudong  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 29.12.2021
Telegram
اپل مشوق‌هایی را برای برخی مهندسان خود درنظر گرفته تا از پیوستن آن‌ها به شرکت‌های رقیب از جمله متا جلوگیری کند. این شرکت هفته پیش به برخی از مهندسان خود اعلام کرد که رقمی بین 50 تا 180 هزار دالر به آن‌ها پاداش می‌دهد.
به گزارش اسپوتنیک، دیجیاتو به نقل از بلومبرگ گزارش داد، هفته گذشته به مهندسان برگزیده اپل در بخش طراحی تراشه، سخت‌افزار و نرم‌افزار گفته شده که قرار است پاداشی قابل توجه و غیرمعمول در قالب سهام دریافت کنند. اپل می‌گوید اکثر مهندسانی که ظرف مدت چهار سال آینده همراه این شرکت بمانند و به سایر کمپانی‌ها ملحق نشوند، پاداشی در حدود 80 تا 120 هزار دالر دریافت می‌کنند.
این پاداش بخشی از قرارداد عادی اپل با کارمندان نیست. این شرکت قبلا هم مشوق‌های مالی مختلفی را به نیروهای خود اختصاص می‌داد، اما جدیدترین اقدام کوپرتینویی‌ها از نظر حجم و گستره پوشش که 10 تا 20 درصد از مهندسان بخش‌های مختلفی را در بر می‌گیرد، غیرمتداول است.
اپل به مدیران تیم‌های مختلف خود گفته این پاداش می‌تواند در ازای عملکرد خوب نیروها ارائه شود. با این حال، به نظر می‌رسد که تلاش کوپرتینویی‌ها جلوگیری از خروج نیروهای مستعد و پیوستن آن‌ها به شرکت‌های رقیب از جمله فیسبوک است. متا در ماه‌های اخیر حدود 100 مهندس اپل را استخدام کرده، ولی نباید فراموش کنیم که اپل هم بسیاری از کارمندان متا را به استخدام خود درآورده است.
Покупатели в очереди у магазина Apple Store Marche Saint-Germain в Париже - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 22.12.2021
آیفون‌های اپل پرفروش‌ترین گوشی‌های 5G در جهان
اکثر استخدامی‌های متا از واحد واقعیت افزوده، هوش مصنوعی و مهندسی اپل هستند. این شرکت قصد دارد توسعه فناوری‌های AR/VR را ادامه دهد و احتمالا در آینده نزدیک یک ساعت هوشمند معرفی کند. ساعت هوشمند آن‌ها به رقابت مستقیم با اپل واچ خواهد رفت. به‌علاوه، دو شرکت در حوزه هدست‌های واقعیت افزوده و مجازی هم در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند، چون اپل در حال توسعه چند هدست مختلف در این زمینه است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала