پیدا شدن میلیاردها یورو از زیر بالش اروپایی ها

© Sputnik / Vladimir Trefilov /  مراجعه به بانک تصاویر ایرو
ایرو - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 28.12.2021
Telegram
از کشورهای منطقه یورو تقریباً 9 میلیارد ارز قدیمی پیدا شده است.
تحلیلگران این نشریه گزارش های بانک های مرکزی هلند، ایتالیا، یونان، فرانسه و استونی را مطالعه کردند و دریافتند که در مجموع شهروندان منطقه یورو مبلغی معادل 8.5 میلیارد یورو را خارج از گردش در بانک سپرده گذاری نکرده اند.
در عین حال، بلومبرگ تأکید می کند که هنوز می توان آنها را در بانک با یک ارز جدید مبادله کرد. این داده ها توسط نمایندگان بانک مرکزی اروپا تایید شده است.
تحلیلگران خاطرنشان می کنند که برای آنها کاملاً روشن نیست که چرا شهروندان به این میزان پول مبادله نمی کنند و در نهایت چند صورت حساب مبادله می شود. در میان دلایل احتمالی، تحلیلگران چندین مورد را شناسایی کردند. بنابراین، آنها گمان می کنند که ارز قدیمی را از پس اندازهای فراموش شده پنهانی احتمالاً به اصطلاح "زیر بالش" رها کرده اند یا به عنوان یادگاری نگهداری می کنند.
بزرگترین اقتصاد اروپا به مشکل پول نقد روبرو است - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 31.01.2020
بزرگترین اقتصاد اروپا به مشکل پول نقد روبرو است
بیشتر ارزهای قدیمی، به ارزش حدود 6.3 میلیارد یورو، در آلمان قرار دارد، جایی که مارک دویچه هنوز هم محبوب است. بوندس بانک گفت که به مبادله آن برای مدت نامحدود ادامه خواهد داد. برعکس، در فرانسه، اسپانیا و ایتالیا از پذیرش پول قدیمی خودداری کرده اند. پرتغال تبدیل سکه های اسکودو را متوقف کرده و امکان مبادله پول کاغذی را در فوریه 2022 متوقف خواهد کرد.
پول نقد یورو در 1 ژانویه 2002، سه سال پس از ایجاد ارز واحد، معرفی شد. در ابتدا، یورو در 12 کشور عضو فعلی منطقه یورو مورد استفاده قرار گرفت و قبرس، مالت، اسلوونی، اسلواکی و کشورهای بالتیک چند سال بعد به منطقه یورو پیوستند.
بانک مرکزی اروپا در حال حاضر در حال برنامه ریزی برای توسعه اسکناس های دیجیتال جدید است. این پروژه باید تا سال 2024 آماده شود. این احتمال وجود دارد که در این دهه راه اندازی شود.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала