فرار ٩ گرگ از یک پارک وحش فرانسه

© AP Photo / Sergiy GaschakВолк в зоне Чернобыля
Волк в зоне Чернобыля - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 26.12.2021
Telegram
فرار ۹ گرگ از باغ‌وحش در جنوب فرانسه، باعث شد تا مسئولان آن‌جا را به‌طور موقت تعطیل کنند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک گله گرگ که متعلق به پارک وحشی در جنوب فرانسه بودند به علل نامعلوم از پارک گریختند. مسئولان به ناچار چهار گرگ را کشتند و پنج گرگ دیگر را با توسل به بی‌حسی دستگیر کردند.
پارک وحش "تروا واله" یا سه درّه (Trois Vallées) که نزدیک به ۶٠ هکتار مساحت دارد، بیش از ۶٠٠ حیوان را از ۷٠ نوع در خود جا داده است. از جمله درندگان و گربه‌سانان بزرگ و همچنین چندین گله گرگ در این منطقۀ حفاظت‌شدۀ خصوصی زندگی می‌کنند.
در آستانۀ جشن کریسمس اعلام شد که این پارک وحش به دلیل فرار ٩ گرگ تعطیل شده است. پلیس منطقه اعلام کرد که اتفاقاتی در ارتباط با یک گله گرگ که "رفتاری غیرعادی داشته" رخ داده است. همین منبع می‌افزاید: "مالک پارک وحش ناچار شد که چهار گرگ را بکشد. او سپس با مأموران دولتی تماس گرفت تا آنها حیوانات باقی مانده را با بی‌حسی دستگیر کنند".
به درستی معلوم نیست چه اتفاقاتی در پارک وحش رخ داده اما مالک آن گفته است که هیچ خطری برای بازدیدکنندگان پارک به وجود نیامده است.
پارک وحش "تروا واله" نزدیک به یک سال قبل به حکم دولتی بسته شد. در این حکم آمده بود که مقررات ایمنی در این پارک رعایت نمی‌شده و امنیت کارکنان، بازدیدکنندگان و حیوانات در خطر بوده است. اما مالک پارک با پیگیری‌های حقوقی، حکم دولت را باطل کرد و از حدود یک ماه و نیم قبل پارک را دوباره به روی مردم گشود.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала