نماینده روسیه در شورای امنیت از جنایات غرب علیه ملت‌های جهان سخن گفت

© REUTERS / Carlo Allegri Заседание Совбеза ООН
Заседание Совбеза ООН - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 16.12.2021
Telegram
معاون نماینده دائم روسیه در شورای امنیت سازمان ملل با یادآوری "تاریخ غم‌انگیز" جنایات گستردۀ کشورهای غربی گفت که برخی از کشورهای غربی در یک کمپین اطلاعاتی هماهنگ شده علیه مسکو شرکت می‌کنند.
به گزارش اسپوتنیک، پیش از این در جلسه شورای امنیت سازمان ملل، جیمز روسکو، معاون نماینده بریتانیا، "در رابطه با گزارش‌های منتشره مبنی بر ادامه نقض حقوق بشر توسط شرکت نظامی خصوصی روسی واگنر در جمهوری آفریقای مرکزی" ابراز تاسف کرده بود. به گفته این دیپلمات، واگنر درگیری را ترویج می‌کند و از بی ثباتی به نفع خود سود می‌برد. به گفته روسکو، "آنها (واگنر) تدابیر امنیتی بلندمدتی را جمهوری آفریقای مرکزی در یا هر جای دیگری در آفریقا پیشنهاد نمی‌کنند و کار نیروهای حافظ صلح بین المللی را تضعیف می‌کنند". نمایندگان فرانسه و استونی نیز اظهارات مشابهی داشتند.
آنا یوستیگنیوا، معاون نماینده دائم روسیه در شورای امنیت سازمان ملل افزود: در مورد اتهاماتی که تعدادی از کشورها علیه روسیه مطرح کرده اند، هیچ چیز جدیدی در این اخبار نادرست وجود ندارد. یوستیگنیوا گفت، ما توجه شما را به این واقعیت جلب می‌کنیم که همه کشورهایی که صحبت کردند و کشورهایی که احتمالاً بعد از من به این موضوع خواهند پرداخت سابقه بسیار غم‌انگیزی در بی‌ثبات کردن کشورها و نه تنها در آفریقا و جنایات گسترده علیه کل کشورها دارند.
این دیپلمات خاطرنشان کرد کشورهایی که چنین موضعی اتخاذ کرده اند "حتی در حال حاضر از نظر حقوق بشری بی‌عیب و نقص نیستند". "تعداد زیادی از غیرنظامیان اغلب در نتیجه مداخله نظامی آنها کشته می‌شوند".
این دیپلمات یادآور شد که گزارش های رسانه‌ها در این مورد بیشتر و بیشتر ظاهر می‌شود.
معاون نماینده دائم روسیه در شورای امنیت سازمان ملل گفت: بنابراین، ما نمی‌توانیم اظهارات این همکاران را بر اساس توصیه‌های مربوط به جمهوری آفریقای مرکزی، جز به‌عنوان یک کمپین اطلاعاتی ریاکارانه، حسادت‌آمیز و هماهنگ شده در نظر بگیریم.
وی ملل خاطرنشان کرد: عامل اصلی بی‌ثباتی در جمهوری آفریقای مرکزی اقدامات گروه‌های مسلح غیرقانونی است و این کشور مانند سایر کشورها از حق حاکمیت کامل برای انتخاب شرکا برای مقابله با چالش‌های امنیتی برخوردار است.
گروه موسوم به واگنر و همچنین سه شرکت روسی در فهرست تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا که روز دوشنبه منتشر شد، قرار گرفتند. هدف از این اقدامات "محدود کردن فعالیت‌های خرابکارانه گروه واگنر است که در منطق "یک ساختار نظامی خصوصی مستقر در روسیه" نامیده می‌شود. ظاهراً این شرکت گویا فاقد موقعیت حقوقی بوده و "مسئول نقض جدی حقوق بشر در اوکراین، سوریه، لیبی، CAR، سودان و موزامبیک است."
مسکو بارها ادعای حضور نظامی روسیه در کشورهای آفریقایی را رد کرده است.
Флаг США на фоне здания Верховного суда в Вашингтоне - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 12.12.2021
شورای امنیت روسیه: دوران سلطه گری امریکا در حال پیوستن به تاریخ است
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала