تلاش نهادهای خیریه انگلیس برای جمع‌آوری بسته کمکی 10 میلیونی پوندی مردمی به افغانستان

© AFP 2023 / Fabrice Coffrini / تحریم های لندن علیه ریاض
تحریم های لندن علیه ریاض - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 15.12.2021
Telegram
آژانس‌های کمک‌ رسانی در بریتانیا به گونی جمعی خواستار جلوگیری از گرسنه‌گی کودکان افغان در زمستان پیش‌رو شده‌اند.
به گزارش اسپوتنیک، کمیته اضطراری حوادث طبیعی "DEC" که 15 نهاد کمک کننده آن کشور را شامل می‌شود، گفته است که برای نجات یک میلیون کودک زیر پنج سال افغان که در خطر مرگ قرار دارند، باید اقدام شود.
قرار است امروز فراخوان جمع‌آوری پول برای تهیه مواد غذایی اضطراری، مواد بهداشتی و بسته‌های لباس زمستانی در بریتانیا آغاز شود.
در این روند، کمیته بین‌المللی نجات بریتانیا "IRC"، صلیب سرخ بریتانیا، سازمان بین‌المللی حمایت از کودکان "Save the Children" و آژانس کاتولیک برای توسعه خارج از کشور "CAFOD" نیز سهم دارند.
صالح سعید، رییس اجرایی کمیته اضطراری حوادث طبیعی در بریتانیا گفته است که باید در راستای کمک‌رسانی به کودکان افغان، سریع عمل شود.
کودکان  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 10.12.2021
یونیسف: طیارۀ حامل لباس‌های گرم برای کودکان افغانستان به کابل رسید
او در گفت‌وگو با رسانه‌های بریتانیایی تصریح کرده است:"اعضای ما در محل هستند و در حال حاضر کمک می کنند، اما ما باید به گونه فوری این کار را افزایش دهیم تا به شمار بیش‌تری از نیازمندان رسیده‌گی کنیم. مردم از گرسنه‌گی می‌میرند. هشت میلیون نفر در آستانه قحطی قرار دارند."
به گفته سعدی، یک کمک 10 پوندی می‌تواند کودکی که از سوءتغذیه رنج می‌برد را برای سه هفته درمان کند.
او هم‌چنان افزود که یک کمک 20 پوندی می‌تواند برای یک هفته و کمک 100 برای سه ماه مواد غذایی اضطراری یک خانواده را فراهم کند.
براساس برنامه‌ریزی، روند جمع‌آوری کمک‌ها به مردم افغانستان، امروز چهارشنبه، 24 قوس، در رادیوها و تلویزیون‌های آن کشور تبلیغ می‌شود.
لیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا نیز از سخاوت مردم آن کشور تمجید کرده و گفته است که دولت آن کشور نیز همه تلاش‌های را برای مردم افغانستان انجام می‌دهد.
او در این میان، از بسته کمکی ۱۰ میلیونی پوندی مردمی حکومت آن کشور در این روند یادآوری کرده است.
کمیته اضطراری حوادث طبیعی بریتانیا که در سال 1963 ایجاد شد، در کنار مسایل داخلی، به رخدادهای طبیعی خارج از بریتانیا نیز رسیده‌گی می‌کند.
این نهاد تا حال 73 درخواست بزرگ را اجرا کرده و توانسته است که تاکنون 1.7 میلیارد پوند برای کمک برای کشورهای خارجی جمع‌آوری کند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала