قیمت یک قرص نان خشک موقتاً ۱۵ افغانی تعیین شد

© Photo / شاروالی کابلنان خشک
نان خشک - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 14.12.2021
Telegram
شاروالی کابل، قیمت یک قرص نان ۲۰۰ گرامه را ۱۵ و قیمت یک قرص نان ۲۷۰ گرامه را ۲۰ افغانی افزایش داده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از پژواک، به دنبال افزایش بهای آرد و گاز مایع، اتاق پيشه‌وران و شاروالی کابل، قیمت یک قرص نان ۲۰۰ گرامه را ۱۵ و قیمت یک قرص نان ۲۷۰ گرامه را ۲۰ افغانی افزایش داده است.
این اقدام در حالی از سوی اتاق پیشه‌وران و شاروالی کابل صورت گرفته و به وزن نان تازه از تنور کشیده تأکید شده که آژانس خبری پژواک، گزارشی در ۲۱ قوس مبنی بر "وزن نان ده افغانیگی در نانوایی‌های کابل تا ۴۶ گرام تفاوت دارد" را به نشر سپرده بود.
به اساس بررسی‌های پژواک از نانوایی‌ها در شهر کابل، یک قرص نان ده افغانیگی با اوزان متفاوت (از ۱۲۵ تا ۱۷۱ گرام) در این شهر به فروش می‌رسد و مردم از نبود کنترول در این بخش، شکایت داشتند.
روند توزیع نان خشک در 28 ولایت دیگر افغانستان نیز آغاز می‌شود - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 11.07.2020
وزارت مالیه: شهرداری کابل از مصرف پول در توزیع نان خشک حساب دهد
اما اتاق پیشه‌وران صبح امروز ۲۴ قوس با پخش اطلاعیه‌یی گفته است، به طور موقت قیمت نان را افزایش داده اند.
منبع نوشته است: "در این او اخر قیمت آرد و گاز به طور سرسام‌آور بلند رفته است؛ اتاق پیشه‌وران و دکانداران افغانستان با مشورۀ شاروالی کابل به‌ منظور اینکه در پخت و توزیع نان خشک به هموطنان عزیز ما کدام سکتگی رونما نگردیده باشد، الی پایین آمدن نرخ آرد و گاز به طور موقت بعد از سنجش و محاسبه: قیمت فی قرص نان ۲۰۰ گرامه را به مبلغ ۱۵ افغانی و قیمت فی قرص نان ۲۷۰ گرامه را مبلغ ۲۰ افغانی تثبیت نموده است. قابل یاد آوری است در صورت پایین آمدن نرخ‌های آرد و گاز در قیمت نان تجدید نظر صورت خواهد گرفت."
در اطلاعیه نوشته شده است: "وزن نان در زمانی که نان گرم از تنور خارج می‌شود، مدار اعتبار است و در صورت تخلف به تیلفون (0731010422) به تماس شوید. "
به دنبال افزایش بهای دالر در برابر افغانی قیمت مواد اولیۀ خوراکی، و مواد نفتی افزایش قابل ملاحظه یافته است.
به اساس معلومات وحیدالله یکتن از گاز فروشان در سرک دوم پروژۀ تایمنی شهر کابل امروز ۲۴ قوس قیمت یک کیلوگرام گاز مایع به ۱۲۰ افغانی و قیمت ۴۹ کیلوگرام آرد قزاقی به ۲۸۰۰ افغانی رسیده است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала