شما نیز می توانید ستاره دنباله‌دار لئونارد را از زمین ببینید

© AP Photo / Peter Komka/MTIКомета NEOWISE в небе над Венгрией
Комета NEOWISE в небе над Венгрией  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 12.12.2021
Telegram
ستاره دنباله دار لئونارد به زمین نزدیک شده است و در آسمان بدون چشم غیر مسلح قابل مشاهده خواهد بود.
به گزارش اسپوتنیک، ستاره دنباله دار لئونارد نزدیکترین ستاره به زمین است و از امروز تا میانه ای ماه دسامبر در آسمان شب قابل مشاهده خواهد بود. ستاره دنباله‌دار یک گلولهٔ برفی کیهانی است که از گازهای منجمد ، سنگ و غبار ساخته‌شده با قطری از چند کیلومتر تا چند صد کیلومتر، معمولاً به اندازهٔ یک شهر کوچک است. سرویس مطبوعاتی سیاره نمای بزرگ مسکو در گزارشی می نویسد، این دنباله دار را می توان از امروز غروب تا میانه ای ماه دسامبر رصد کرد.
افلاک نمای مسکو در ادامه این گزارش می نویسد: بلافاصله پس از غروب خورشید به مدت یک یا دو ساعت و صبح ها از ساعت 05:30 یا 06:30 به وقت تهران تا طلوع خورشید، دنباله دار لئوناردو قابل مشاهده خواهد بود. ماه در آسمان با رصد دنباله دار در صبح تداخلی نخواهد داشت.
باران ستاره های دنباله دار در روسیه - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 13.08.2017
باران ستاره های دنباله دار در روسیه
در حال حاضر، دنباله دار لئونارد در فاصله 35 میلیون کیلومتری از سیاره زمین قرار دارد، می توان آن را در صورت فلکی Ophiuchus مشاهده کرد. در اواسط ماه، روشنایی آن با نزدیکتر شدن به زمین به + 4 متر می رسد و احتمالاً با در نظر گرفتن تأثیر پراکندگی رو به جلو، به + 2-3 متر می رسد و در نهایت این دنباله دار به یک جسم کم نور تبدیل می شود. این دنباله دار با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است.
پیش از این در خبرها آمده بود که در 30 نوامبر، اخترشناسان دانشگاه مریلند (ایالات متحده آمریکا) اعلام نمودند که بزرگترین دنباله‌دار کشف شده - دنباله‌دار برناردینلی-برنشتاین با قطر 100 کیلومتر - مدت‌هاست دور از خورشید فعال شده است. دانشمندان هزاران تصویر از این دنباله دار را که توسط فضاپیمای جستجوی سیاره فراخورشیدی "تس" از سال 2018 تا 2020 گرفته شده بود، تجزیه و تحلیل کردند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала