مجاهد: نظام حاکم در پاکستان اسلامی نیست

© Sputnikذبیح الله مجاهد
ذبیح الله مجاهد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 11.12.2021
Telegram
سخنگوی مرکزی و معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ دولت موقت گروه طالبان در اظهاراتی دولت پاکستان را غیراسلامی خواند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، یک مقام ارشد طالبان ضمن انتقاد از دولت پاکستان و اسلامی نبودن نظام سیاسی در این کشور از کشورهای سازمان همکاری اسلامی خواست در نشست آینده خود در اسلام‌آباد، دولت موقت این گروه را به رسمیت بشناسند.
ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی حکومت سرپرست طالبان، روز جمعه، نوزدهم قوس در گفت‌وگو با عرب نیوز ضمن استقبال از نشست سازمان همکاری اسلامی که در مورد افغانستان برگزار می‌شود، گفته است که طالبان خواهان روابط خوب با کشورهای عضو این سازمان هستند.
مجاهد از اعضای این سازمان خواسته که از حکومت سرپرست طالبان حمایت کنند و آن را به رسمیت بشناسند.
وی به این رسانه گفته است: "ما برادر آن‌ها هستیم و آن‌ها باید از ما حمایت کنند و دولت افغانستان را به رسمیت بشناسند. ما به شناسایی، حمایت و همکاری آن‌ها نیاز داریم".
ذبیح الله مجاهد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 10.12.2021
مجاهد: داعش دیگر تهدید بزرگ برای افغانستان نیست
ذبیح‌الله مجاهد در حالی خواهان به رسمیت شناختن حکومت سرپرست طالبان از سوی کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی شده است که به‌تازگی سازمان ملل قطع‌نامه‌ای را به تصویب رسانده است که براساس آن روند به رسمیت شناختن طالبان به تعویق می‌افتد.
وی پیش از این نیز در یک نشست خبری گفته بود که پاکستان بارها در بسیاری از زمینه‎ها وعده همکاری داده است اما به وعده‌های خود عمل نمی‌کند.
طالبان در 15 اگوست سال جاری کنترل کابل را به دست گرفتند. از آن زمان تاکنون بارها تلاش کرده‌اند تا حمایت جامعه جهانی را کسب کنند، اما این تلاش‌ها موثر نبوده است.
جامعه جهانی معتقد است که طالبان شرایط‌شان را عملی نکرده‌اند، از این رو از به رسمیت شناختن و تعامل با حکومت طالبان خودداری کرده‌اند.
مهم‌ترین شروط‌ جامعه جهانی برای به رسمیت شناختن حکومت طالبان، رعایت حقوق بشر، تأمین امنیت، تشکیل دولت فراگیر و رعایت حقوق زن بوده است.
قرار است نشست سازمان همکاری اسلامی 19 دسامبر در اسلام‌آباد برگزار شود.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала