رد دعوت واشنگتن برای شرکت در نشست دموکراسی توسط پاکستان

© Flickr / Shahzeb Younas / پرچم پاکستان
پرچم پاکستان - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 09.12.2021
Telegram
پاکستان به نشانه اعتراض دعوت واشنگتن برای شرکت در نشست دموکراسی را رد کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از آناتولی، در بیانیه وزارت خارجه پاکستان آمده است: ما برای همکاری با ایالات متحده ارزش قائل هستیم و مایلیم آن را چه دوجانبه و چه از نظر همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی گسترش دهیم.
در ادامه این بیانیه تاکید شده است: ما تماس با واشنگتن را در خصوص بسیاری از مسائل ادامه می‌دهیم و معتقدیم که می‌توانیم درباره این موضوع نیز در فرصتی دیگر در آینده تعامل داشته باشیم.
در این بیانیه تاکید شده است: پاکستان به حمایت از همه تلاش‌ها برای تقویت گفتگو، تعامل سازنده و همکاری بین‌المللی برای پیشبرد اهداف مشترک ادامه خواهد داد.
"اجلاس سران برای دموکراسی" قرار است در 9 و 10 دسمبر (18 و 10 قوس) برگزار شود.
امتناع نادر اسلام آباد از پذیرش دعوت طرف امریکایی در بحبوحه اختلافات بین دو متحد در به اصطلاح جنگ علیه تروریسم بر سر مسائل بی‌شماری از جمله افغانستان و مشارکت استراتژیک رو به رشد اسلام‌آباد با چین در سال‌های اخیر صورت گرفت.
اسلام آباد، که میانجی‌گر توافقنامه صلح دوحه بین ایالات متحده و طالبان در سال 2020 بود، از واشنگتن خواسته است تا دارایی‌های مسدود شده افغانستان را آزاد کند تا از یک "بحران انسانی" در این کشور جلوگیری کند. واشنگتن آزادسازی 9 میلیارد دالر از دارایی‌های افغانستان را که بلافاصله پس از تسلط طالبان بر کابل در ماه اگست، بلوکه شده به پیشرفت دولت طالبان در قبال حقوق بشر، به‌ویژه زنان، مشروط کرده است.
عواقب شانتاژ هستوی سعودی برای غرب  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 05.12.2021
گزارش وزارت خارجه چین از "دموکراسی امریکایی" در آستانه نشست واشنگتن
علیرغم همکاری نزدیک در افغانستان، جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، از زمان به دست گرفتن کنترول کاخ سفید در جنوری سال 2020، با عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان، صحبتی نکرده است. خان در ماه اگست به خبرنگاران گفت که واقعاً منتظر تماس بایدن نیست. اظهارات وی چند روز پس از آن بیان شد که معید یوسف، مشاور امنیت ملی پاکستان، گفت در صورتی که بایدن به نادیده گرفتن رهبری پاکستان ادامه دهد، اسلام آباد "گزینه های دیگری" دارد. در ماه مارچ، بایدن پاکستان را به اجلاس سران رهبران درباره آب و هوا دعوت نکرد، اگرچه این کشور جنوب آسیا در میان 10 کشوری است که در سال های اخیر تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی قرار گرفته است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала