امارات متحده عربی تعطیلات آخر هفته خود را به شنبه و یکشنبه تغییر می‌دهد

© Fotolia / PhilipusФлаги Объединённых Арабских Эмиратов
Флаги Объединённых Арабских Эмиратов - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 08.12.2021
Telegram
امارات متحده عربی در راستای جذب سرمایه‌گذاری و کسب و کار جهانی، تعطیلات آخر هفته خود را به شنبه و یکشنبه تغییر خواهد داد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از آریانا نیوز، دولت فدرال امارات متحده عربی در اعلامیه‌ای اعلام کرد این کشور تغییرات مذکور را از اول جنوری به اجرا گذاشته و مدل چهار روز و نیم هفته کاری را اجرایی می‌کند که تحت آن جمعه که زمان انجام فریضه دینی در اسلام است، نیمه تعطیل به حساب می‌آید.
هفته کاری امارات متحده عربی، عربستان سعودی و سایر کشورهای منطقه خلیج فارس در حال حاضر از یکشنبه تا پنج شنبه است.
این تغییر، گام جدیدی در راستای تلاش امارات متحده عربی برای حفظ موقعیت خود به عنوان نقطه تجاری منطقه‌ای است. رقابت منطقه‌ای از سوی عربستان سعودی افزایش پیدا کرده و این کشور تلاش کم سابقه‌ای برای جذب سرمایه گذاری خارجی و متنوع کردن اقتصاد خود نشان می‌دهد.
نبیل الیوسف، مدیرعامل شرکت “گروه مشاوره بین‌الملل” مستقر در دوبی در این باره گفت: این اقدام امارات متحده عربی را با بازارهای جهانی همسو کرده و انجام کسب و کار را برای شرکت‌های بین المللی راحت‌تر می‌کند. این اقدام شمار روزهایی که ما می‌توانیم با کشورهای جهان تجارت داشته باشیم را افزایش خواهد داد.
عبدالرحمان الاوار، مدیرکل سازمان فدرال منابع انسانی دولت در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الاشرق اظهار کرد: "بخش خصوصی برای تصمیم گیری درباره تعطیلات آخر هفته انعطاف پذیری خواهد داشت. قانون کار این کشور حداکثر ۴۸ ساعت کار در هفته و حداقل یک روز تعطیل در هفته را تعیین کرده است".
معامله‌گران و سرمایه گذاران در بازارهای سهام منطقه خلیج فارس ممکن است برای یافتن توازن بین هفته کاری جدید امارات متحده عربی و کشورهای دیگر منطقه دچار چالش شوند. بازارهای سهام عربستان سعودی که بزرگترین بورس منطقه خاورمیانه است، از یکشنبه تا پنج شنبه معامله دارند.
این تغییر فعالیت شرکتهایی که در بخش انرژی حضور دارند را راحت‌تر خواهد کرد. بسیاری از معامله‌گران نفت خام و سوخت در این منطقه بر اساس هفته کاری دوشنبه تا جمعه کار می کنند که مطابق با بازارهای نفت جهان است. دوبی و ابوظبی بر اساس ساعات دوشنبه تا جمعه، نفت خود را در بورس‌ها معامله می کنند.
این خبر در سالی اعلام می شود که امارات متحده عربی بیش از شش میلیارد دالر هزینه کرده تا به 75 هزار شهروند خود کمک کند به سمت اشتغال در بخش خصوصی بروند. شمار زیادی از شهروندان این کشور مانند کشورهای دیگر منطقه خلیج فارس در مشاغل دولتی حضور دارند که دستمزد بهتر و ساعت کاری کوتاه‌تری دارند.
بازگشایی سفارت امارات متحده عربی در کابل  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 20.11.2021
بازگشایی سفارت امارات متحده عربی در کابل
بر اساس گزارش بلومبرگ، کشورهای دیگر در منطقه ممکن است این تغییر را دنبال کنند. در سال 2006 امارات متحده عربی نخستین کشوری در منطقه خلیج فارس شد که تعطیلات آخر هفته خود را از پنج شنبه و جمعه به روزهای جمعه و شنبه تغییر داد. پس از آن عربستان سعودی در سال 2013 این تغییر را دنبال کرد و اندکی بعد سایر کشورهای منطقه به اقدام مشابه مبادرت کردند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала