محصولی که خواص مفید آن در یخچال افزایش می یابد

© Fotolia / IntelWondХолодильник с продуктами
Холодильник с продуктами - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 05.12.2021
Telegram
بر پایه یافته های پژوهشگران چینی، قرار دادن برنج در یخچال تبدیل به یک ابزار برای پیشگیری از سرطان می شود.
به گزارش اسپوتنیک، وبگاه چینی سینا می نویسد: نگهداری محصولات خوراکی در یخچال می تواند به ایجاد خواص مضر و یا مفیدی که به پیشگیری از بیماری های معده و روده کمک می کند منجر شود.
در میان غذاهایی که مواد سرطان زای خطرناکی تولید می کنند، یعنی نیتریت ها، سبزیجات با برگ سبز، غذاهای دریایی، غذاهای سرد سبزیجات و تخم مرغ نیم پز برجسته شده است. اما خواص مفید برنج آب پز در دماهای پایین به طور قابل توجهی افزایش می یابد: به عنوان نمونه، مقدار زیادی نشاسته پایدار در طول شب در آن ظاهر می شود که به سیستم گوارشی فرد کمک می کند.
نویسنده مقاله توضیح داده است: نشایسته مقاوم به آرامی هضم و جذب می شود، بنابراین قند خون را خیلی سریع افزایش نمی دهد، بنابراین تأثیر خوبی در تنظیم آن دارد. در عین حال، چنین نشاسته ای احساس سیری می دهد، که برای دیابتی ها، بیماران دچار شده به فشار خون و افراد چاق مهم است. دومین خاصیت مفید این ماده پیشگیری از سرطان روده است زیرا پس از واکنش نشاسته و باکتری های روده اسید بوتیریک تشکیل می شود.
غذا پلو - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 07.08.2020
برنج زیاد باعث مرگ قبل از وقت می گردد
این وبگاه چینی خاطرنشان می کند، که نه تنها ایمنی روده را تقویت می کند، بلکه هنگامی که یک فرآیند سرطانی رخ می دهد، مستقیماً روی سلول های بدخیم تأثیر می گذارد و رشد آنها را سرکوب می کند و باعث مرگ تدریجی می شود.
می توان با بخارپز کردن برنج و قرار دادن فوری آن در یخچال بدون اینکه منتظر ماند تا در دمای اتاق خنک شود، از برنج آب پز حداکثر مواد مفید را دریافت کرد.
مطالعات نشان داده است، که محتوای نشایسته مقاوم در این محصول سرد شده در طول روز از چهار به ۱۴ درصد افزایش می یابد. بنابراین بهتر است برنجی که حدود ۲۴ ساعت نگهداری شده است مصرف شود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала