وزیر خارجه قطر: جامعه جهانی راهبرد مشخصی درباره افغانستان ندارد

© REUTERS / Naseem Zeitoon / Министр иностранных дел Катара Мухаммед Бен Абдель Рахман Бен Джасем Аль Тани
Министр иностранных дел Катара Мухаммед Бен Абдель Рахман Бен Джасем Аль Тани - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 04.12.2021
Telegram
وزیر امور خارجه قطر درباره افغانستان گفته است، که هیچ راهبرد روشنی از سوی جامعه جهانی درباره چگونگی برخورد با وضعیت افغانستان اتخاذ نشده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر با بیان اینکه وضعیت امنیتی افغانستان موجب نگرانی کشورهای منطقه است ، گفت: هیچ راهبرد روشنی از سوی جامعه جهانی در مورد چگونگی برخورد با وضعیت افغانستان اتخاذ نشده است.

به گزارش امروز (شنبه) شبکه خبری "المیادین" وزیر خارجه قطر در سخنانی پیرامون اوضاع افغانستان گفت: قطر در ماه‌های اخیر بیش از ۷۰ هزار نفر را از افغانستان خارج کرده است و برای بازسازی فرودگاه کابل با ترکیه همکاری می کنیم.
وی افزود:وضعیت امنیتی افغانستان باعث نگرانی کشورهای همسایه و کشورهای منطقه است و هیچ راهبرد روشنی از سوی جامعه جهانی در مورد چگونگی برخورد با وضعیت افغانستان اتخاذ نشده است.
محمد بن عبدالرحمن گفت: روسیه، چین و کشورهای منطقه نسبت به هرگونه تنش در افغانستان نگرانی های درستی دارند و ما با روسیه در تماس هستیم زیرا این کشور در ایجاد ثبات در افغانستان شریک است
کمک های بشردوستانه قطر و فرانسه - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 04.12.2021
کمک های بشردوستانه فرانسه و قطر به افغانستان
وزیر خارجه قطر افزود: منطقه خاورمیانه را نمی توان نادیده گرفت زیرا برای ثبات جهان مهم است و فکر نمی کنم توجه متحدان ما نسبت به منطقه کاهش یافته باشد.
وی گفت: قطر از شبکه گسترده دوستی های خود برای برقراری امنیت و ثبات در منطقه استفاده می کند و ما خوشحالیم که بحران خلیج فارس را پشت سر گذاشتیم.
به گفته این دیپلمات قطری برای برقراری ثبات در منطقه باید گفت وگوها تقویت و مشکلات ریشه یابی و برطرف شود.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала