خواست مردم از طالبان ازبهر جلوگیری از جرایم جنایی

© Sputnik / V. Kiselev /  /  مراجعه به بانک تصاویر Центр Кабула, Афганистан
Центр Кабула, Афганистан - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 26.11.2021
Telegram
شماری از باشنده‌گان پایتخت از آنچه که افزایش جرم‌های جنایی در شهر می‌گویند، شکایت دارند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، برخی از باشنده‌گان پایتخت می‌گویند که در روزهای پسین گواه جرم‌های گونه‌گون جنایی بودند و این کار آنان را سخت نگران ساخته است. آنان از طالبان می‌خواهند که جلو جرایم جنایی را در پایتخت بگیرند.
محمد امین، باشنده کابل گفت: "سراسر کابل نا امنی زیاد است، خصوصا نقاطی که از شهر کابل دور هستند. ما که در ساحه دارالمان می‌شینیم، آن قدر نا امنی زیاد است که از شش شام بیرون برآمده نمی‌توانیم".
آغاگل، باشنده کابل گفت: "خواهش ما از امارت اسلامی این است که جلو زیاد شدن دزدان را بگیرند".
همزمان با این، فرماندهی امینه کابل می‌گوید که در یک هفته گذشته بیش از نود تن را به اتهام‌های گونه‌گون به شمول قتل، سرقت‌های مسلحانه، و اختطاف بازداشت کرده اند.
رئیس تحقیقات فرماندهی امنیه کابل می‌گوید که آنان می‌کوشند تا هر چه بهتر امنیت کابل را تامین کنند.
مولوی کامران، رئیس تحقیقات جنایی فرماندهی کابل گفت: "نزد این افراد یک ذره مواد مخدر و مواد نشه‌آور و پنج یا شش موتر دزدی شده که ما آن را به مالکان شان دوباره تسلیم کردیم، و بعضی از اسلحه بدست آمده است. ما بخاطر تامین امنیت شما از هیچ گونه تکلیف و خاری دریغ نمی‌کنیم و شما مطمین باشید که ما شما را کمک می‌کنیم و خواستار کمک شما هم هستیم".
به گفته فرماندهی امنیه کابل، میزان جرم‌های جنایی در کابل کاهش یافته است.
در این میان، برخی از آگاهان نظامی فقر و ناداری را از عوامل افزایش جرم‌های جنایی در شهر کابل می‌دانند.
صادق شینواری، آگاه مسایل نظامی گفت: "بخاطر کاهش جرایم جنایی و عدم جلب و جذب جوانان در کشور به گروه‌های مخالف، باید یک برنامه منظم جهت اشتغال زایی داشت باشد".
A general view of Kabul city beneath Koh-e Asmai, popularly called the TV Mountain - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 19.11.2021
باشنده‌گان غرب شهر کابل خواهان تأمین امنیت استند
درحال حاضر مسوولان استخبارات حکومت طالبان در اعلامیه‌‌ای برای جلوگیری از سرقت‌های مسلحانه و جرایم جنایی از شهروندان کشور، به ویژه پایتخت نشینان، می‌خواهند که در اطلاع دهی و بازداشت این افراد با نیروهای طالبان همکاری کنند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала