اولین شهر بیت‌کوین دنیا در جمهوری السالوادور ساخته می‌شود + ویدیو، عکس

© Photo / twitter/PresidenciaSVEl Salvador to inaugurate Bitcoin City backed by $1B Bitcoin bonds
El Salvador to inaugurate Bitcoin City backed by $1B Bitcoin bonds
 - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 21.11.2021
Telegram
رئیس‌جمهور السالوادور اعلام کرد که این کشور با بودجه‌ای 1 میلیارد دالری از طریق اوراق قرضه اولین شهر بیت‌کوین دنیا را می‌سازد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از دیجیاتو، شرکت‌های بزرگی مثل صرافی رمزارز Bitfinex و Blockstream در ساخت این شهر همکاری خواهند کرد.
این طرح نخستین بار توسط "نجیب ابوکیله" رئیس‌جمهور السالوادور در کنفرانس هفته بیت‌کوین این کشور اعلام شد. هدف از این رویداد جشن گرفتن پذیرش عمومی بیت‌کوین در السالوادور و افزایش مشارکت شهروندان در بازار رمزارزها بود.
ابوکیله درباره این شهر گفت: "در شهر بیت‌کوین آموزش‌های دیجیتال و فناورانه خواهیم داشت. انرژی کل شهر از طریق انرژی زمین‌گرمایی تامین می‌شود و وسایل حمل و نقل عمومی پربازده و پایا خواهند بود".
به گفته "پائولو آردوینو"، مدیر ارشد فناوریBitfinex این صرافی با راه‌اندازی یک پلتفرم اوراق بهادار برای نگهداری اوراق قرضه بیت‌کوین به این طرح کمک خواهد کرد. او افزود: "[این پلتفرم] در آینده خانه بسیاری از دارایی‌های دیجیتالی محلی و خارجی خواهد بود که قوانین جدیدی را در زمینه دارایی‌های دیجیتالی در این کشور ایجاد می‌کنند. السالوادور، بیت‌فینکس و بلاک‌استریم در کنار هم تاریخ‌سازی می‌کنند".
ابوکیله انتظار دارد که شهر بیت‌کوین مثل یک شهر عادی دربرگیرنده مناطق مسکونی، مراکز خرید، رستورانت‌ها و غیره باشد، ولی همه چیز حول محور بیت‌کوین طراحی خواهد شد. ساکنان شهر فقط موظف به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده می‌شوند و از این درآمدها برای پرداخت اوراق قرضه دولتی، توسعه زیرساخت‌های عمومی و حفظ و نگهداری از شهر استفاده خواهد شد.
"سامسون مائو"، مدیر ارشد امنیت بلاک‌استریم در این کنفرانس در خصوص تامین 1 میلیارد دالر اوراق قرضه بیت‌کوین گفت: "بیت‌فینکس نهنگ‌های زیادی دارد. بنابراین مشکلی از بابت تامین 1 میلیارد دالر اوراق قرضه وجود نخواهد داشت".
مائو گفت 500 میلیون دالر از اوراق قرضه بیت‌کوین تا پنج سال از جریان اصلی نقدینگی خارج می‌شود. او توضیح داد که اگر چنین برنامه‌هایی از سوی سایر کشورها اجرا شود، در نهایت نیمی از 21 میلیون بیت‌کوین موجود در بازار از چرخه نقدینگی خارج خواهد شد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала