تاکید مجدد عمران خان برای ایجاد دولت فراگیر در افغانستان

© @https://twitter.comعمران خان نخست وزیر پاکستان
عمران خان نخست وزیر پاکستان - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 13.11.2021
Telegram
 نخست وزیر پاکستان در دیدار با هیئت طالبان بر ضرورت دولت و رویکرد سیاسی فراگیر برای ثبات در افغانستان تاکید کرد.
به گزارش اسپوتنیک، عمران خان،  نخست وزیر پاکستان در دیدار با هیئت طالبان بر اهمیت حیاتی افغانستان صلح‌آمیز، باثبات، مستقل، با رفاه و متصل برای پاکستان و منطقه تاکید کرد.
وی افزود: تداوم اقدامات امنیتی و قاطعیت در مبارزه با تروریسم، احترام به حقوق همه افغان‌ها و فراگیری در حکومت و سیاست به ثبات افغانستان کمک می‌کند.
نخست وزیر پاکستان در ادامه نیز ابراز امیدواری کرد که دولت سرپرست طالبان به تعامل سازنده با جامعه جهانی و اقدامات مثبت برای رسیدگی به چالش‌های موجود ادامه دهد.
عمران خان همچنین ضمن تاکید بر ارائه کمک‌های فوری بشردوستانه به افغانستان خواستار آزادسازی دارایی‌های این کشور و تسهیل تراکنش‌های بانکی برای جلوگیری از فروپاشی اقتصادی این کشور شد.
پاکستان به هند: از طریق خاک ما می‌توانید به افغانستان کمک بشردوستانه کنید  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 13.11.2021
پاکستان به هند: از طریق خاک ما می‌توانید به افغانستان کمک بشردوستانه کنید
«ذبیح‌الله مجاهد» معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان در یک نشست خبری درباره سفر هیئت بلندپایه از افغانستان به اسلام‌آباد گفته بود: پاکستان در بسیاری از زمینه‎ها وعده همکاری داده است اما مشکل این است که پاکستان به وعده‌های خود عمل نمی‌کند.
 وی افزود که دولت طالبان امیدوار است که با سفر هیئت بلندپایه از کابل به اسلام‌آباد و دیدار با مقامات پاکستانی این مشکل حل شود و پاکستان وعده‌هایش را عملی نماید.
سخنگوی طالبان در ادامه نیز اظهارات «منصور احمدخان» سفیر پاکستان در کابل مبنی بر اینکه اگر مذاکرات دولت اسلام‌آباد با تحریک طالبان پاکستان شکست بخورد، طالبان افغانستان علیه آن‌ها اقدام نظامی می‌کند را نیز تکذیب کرد.
پیش از این نیز، در پی تاکید مقامات پاکستانی برای ایجاد دولت فراگیر در افغانستان، «محمد مبین» از منابع نزدیک به طالبان تصریح کرد که پاکستان حق تعیین تکلیف برای افغانستان را ندارد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала