طالبان هنوز هم فرصت شهادت را دارند

© AFP 2023 / Javed Tanveer / طالبان افغانستان
طالبان افغانستان - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 20.09.2021
Telegram
یک تن از قوماندان های طالبان: نظامیان از اینکه فرصت کشته شدن در جنگ را از دست میدهند، نگران هستند و او به آنها گوشزد کرده که همچنان فرصت "شهادت" را دارند و فقط مساله زمان در بین است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه واشنگتن پست، تنها همین چند ماه پیش بود که نیروهای طالبان حملات خود را علیه اماکن و کاروان‌های دولتی کابل آغاز کردند، اما اکنون آنها در پسته های بازرسی ایستاده‌اند تا شهرهایی را که از اواسط ماه اگوست کنترل کرده‌اند سازماندهی و مدیریت کنند.

این نشریه به نقل از عبدالرحمان نیفیز، قوماندان قطعات نظامی 250 نفره نوشت: "همه مردان من عاشق جهاد و جنگ هستند و به همین دلیل وقتی به کابل آمدند احساس راحتی نکردند".

روسیه انتظار دارد تا طالبان به وعده خود عمل کند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 20.09.2021
روسیه انتظار دارد تا طالبان به وعده خود عمل کند

وی با بیان اینکه اینجا دیگر هیچ درگیری وجود ندارد و نظامیان سعی می‌کنند خود را با شغل جدید روزانه خود وفق دهند، این شغل را ماموریتی پیش پا افتاده برای تامین امنیت یک شهر توصیف کرد.

رهبران طالبان بر این باورند که این گروه در مقایسه با حکومتش بر افغانستان در دهه 90 تغییر کرده است. در این رابطه ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان در نخستین نشست خبری پس از کنترل کشور گفت: جنگ پایان یافته است و (رهبر طالبان) همه را بخشیده است.

وی در پاسخ به سوالی درمورد فرق بین دولت طالبان که 20 سال پیش با ورود نظامی امریکا سرنگون شد و گروه طالبانی که امروز وارد افغانستان شده، گفت: اگر سوال در مورد عقیده و اعتقادات است، طالبان امروز با طالبان 20 سال پیش فرقی نکرده است اما اگر سوال در مورد مهارت، پختگی و بصیرت باشد بدون شک تفاوت‌های زیادی وجود دارد.

خالد عبدالله 26 ساله یکی از نیروهای قطعات بدری گفت که کارش را در یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس رها کرده و به افغانستان برگشته است تا آموزش ببیند و عامل انتحاری شود اما شرایط باعث شده به تامین امنیت میدان هوایی کابل بپردازد. وی گفت که فکر نمی‌کردم روزی سرباز وظیفه تامین امنیت میدان هوایی شوم و در حین حال اعتراف کرد که در ابتدا وقتی به او چنین ماموریتی را سپردند ناامید شد.

عبدالله افزود: "به مثابه یک عامل انتحاری مطمئنی که به طرف شهادت پیش می‌روی، البته هنوز امکان شهید شده موجود است، زیرا جهاد ما ادامه دارد".

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала