حماس درباره عادی ساز ی روابط اعراب با اسرائیل هشدار داد

© Fotolia / viperagp جنبش حماس درباره عادی ساز ی روابط اعراب با اسرائیل هشدار داد
 جنبش حماس درباره عادی ساز ی روابط اعراب با اسرائیل هشدار داد  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 18.09.2021
Telegram
جبش حماس امروز شنبه در نخستین سالگرد عادی‌سازی روابط برخی از کشورهای عربی با اسرائیل، تأکید کرد که این توافق، بسیار خطرناک است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از رای الیوم، حماس امروز شنبه در نخستین سالگرد عادی‌سازی روابط برخی از کشورهای عربی با اسرائیل، تأکید کرد که این توافق، بسیار خطرناک است.

پمپئو وزیر خارجه امریکا - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 23.11.2020
امریکا قصد دارد اعراب را مجبور به صلح با اسرائیل کند

این جنبش با انتشار بیانیه‌ای نسبت به خطر چنین توافقاتی و پیامدهای آن بر مسئله فلسطین و کشورهای عربی و اسلامی و امنیت ملی آنان هشدار داد و اعلام کرد: آنچه توافقات آبراهام نامیده می‌شود، یک طرح ویژه اسرائیلی-آمریکایی است که هدف آن، عادی‌سازی روابط با اسرائیل در سطح منطقه است .

حماس تأکید کرد که هدف از این توافق، ادغام اسرائیل در منطقه و ایجاد ائتلاف با آن است تا از طریق این طرح، اولویت درگیری در سطح منطقه تغییر کند.

این جنبش اعلام کرد: هدف از تغییر اولویت درگیری این است که به جای اینکه جنگ علیه اسرائیل به عنوان اشغال کننده فلسطین و بزرگترین خطر علیه منطقه باشد، یک جنگ منطقه‌ای داخلی به وجود آید که قدرت کشورهای اسلامی و عوامل رشد آنرا از بین ببرند.

حماس با بیان اینکه هدف دیگر این تغییر اولویت، منزوی کردن فلسطین و گروههای مقاومت است، تاکید کرد: اسرائیل از توافقهای عادی‌سازی برای تشدید اقدامات علیه ملت فلسطین و افزایش هتک حرمت به مسجد الاقصی و سیاست یهودی‌سازی در قدس استفاده کرد.

این جنبش با اشاره به گسترش شهرک ‌سازی و غارت اراضی فلسطین توسط  اسرائیل ها، از کشورهای عربی خواست که مسیر اشتباه سیاسی خود را اصلاح کنند و با آرمانهای تمامی ملتهای منطقه که در رد هر گونه عادی‌سازی است، هماهنگ شوند.  

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала