کاخ سفید: امریکا و متحدانش هنوز طالبان را به ‌رسمیت نمی‌شناسند

© Andrea Izzotti / کاخ سفید: امریکا و متحدانش هنوز طالبان را به ‌رسمیت نمی‌شناسند
کاخ سفید: امریکا و متحدانش هنوز طالبان را به ‌رسمیت نمی‌شناسند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 28.08.2021
Telegram
سخنگوی کاخ سفید می‌گوید که امریکا و متحدانش در آینده نزدیک در به رسمیت شناختن طالبان که قدرت را در افغانستان به دست گرفته اند، هیچ عجله‌ای ندارند.

به گزارش اسپوتنیک، جن پساکی، سخنگوی کاخ سفید روز جمعه در یک نشست خبری گفت: به نظر من باید خیلی واضح باشد که هیچ عجله‌ای در به رسمیت شناختن [طالبان] توسط امریکا و شرکای بین‌المللی وجود ندارد.

درخواست جدید طالبان از امریکا - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 27.08.2021
درخواست جدید طالبان از امریکا

آخرین نیروهای امریکایی قرار است 31 اگست از افغانستان خارج شوند و به جنگ 20 ساله‌ای که ایالات متحده درگیرش بود پایان دهند.

از تاریخ 14 آپریل که جو بایدن، رئیس‌جمهور امریکا این تاریخ را اعلام کرد، طالبان مناطق زیادی از افغانستان را تحت کنترول خود گرفتند و روز سه شنبه مرکز دو ایالت دیگر در غرب و شمال کشور را تصرف کردند.

در تاریخ 15 اگست، طالبان (گروه ممنوع در روسیه) وارد کابل شدند و کنترول ارگ ریاست‌جمهوری را در دست گرفتند. اشرف غنی قبل از ورود گروه طالبان به کابل، افغانستان را ترک و در پیامی اعلام کرد برای جلوگیری از خونریزی کشور را ترک می‌کند. این تغییر قدرت منجر شد تا هزاران افغان برای فرار از این کشور از ترس حملات تلافی جویانه طالبان تلاش کنند و همین اوضاع میدان هوایی بین‌المللی کابل را بحرانی تر کرد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала