مدرک های سفارت انگلیس به دست طالبان افتاد

© Depositphotos.com / Lightsourceمدرک های سفارت انگلیس به دست طالبان افتاد
مدرک های سفارت انگلیس به دست طالبان افتاد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 27.08.2021
عضو شوید
سرنوشت خانواده‌های افغانستانی که به دلیل همکاری با سفارت بریتانیا و یا دست و پا کردن شغل مدرک های خود را به سفارت این کشور فرستاده بودند با تسخیر کابل و فرار انگلیسی‌ها در ابهام قرار گرفت.

   گاردین: انگلیس تا ۳۶ ساعت آینده از افغانستان خارج می شود - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 25.08.2021
گاردین: انگلیس تا ۳۶ ساعت آینده از افغانستان خارج می شود
به گزارش اسپوتنیک به نقل از همشهری مدرک های کارکنان افغانستانی در سفارت انگلیس در کابل باقی مانده و پس از تخلیه سریع این سفارت روی زمین رها شد.

بر اساس گزارش ها، کارکنان سفارت انگلستان در کابل که به سرعت پس از تسلط طالبان بر این شهر آنجا را ترک کردند، مدارک و اطلاعات تماس افغانستانی هایی که برای آنها کار می کنند و همچنین سایر اطلاعات شناسایی مانند درخواست های شغلی افغانستانی ها را بر روی زمین در محوطه سفارت انگلیس در کابل رها کردند.

تماس های تیلیفونی با شماره های موجود در اسناد نشان می دهد که برخی از کارکنان افغانستانی و خانواده های آنها چند روز پس از اینکه اطلاعات آنها در تخلیه تعجیلی سفارت رها شده پشت دیوار میدان هوایی کابل گیر کرده اند.

خبرها حاکی از آن است که اسناد شناسایی هفت افغانستان توسط خبرنگاران و همزمان با گشت زنی طالبان در سفارت پیدا شده و اطلاعات سه کارمند افغانستانی و هشت عضو خانواده آنها به وزارت امور خارجه بریتانیا رسانده شده است.

انگلستان مدعی است این سه خانواده را نجات داده اما سرنوشت حداقل دو متقاضی شغل مترجمی همزمان نامعلوم است. 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала