پنس: اگر ترامپ رئیس‌جمهور می‌بود امروز شاهد "رژه طالبان" در کابل نبودیم

© AP Photo / Jacquelyn Martinپنس: اگر ترامپ رئیس‌جمهور می‌بود امروز شاهد "رژه طالبان" در کابل نبودیم
پنس: اگر ترامپ رئیس‌جمهور می‌بود امروز شاهد رژه طالبان در کابل نبودیم - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 25.08.2021
Telegram
معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا در ادامه انتقاداتش به خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان تاکید کرد که سیاست خارجی "ضعیف" بایدن چراغ سبزی به طالبان نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، مایک پنس، معاون  دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا در مقاله ای از "تحقیر سیاست خارجی" این کشور به دنبال "خروج فاجعه‌بار" ارتش آمریکا از افغانستان انتقاد کرد. پنس با توصیف بایدن به عنوان "ضعیف و شرم‌آور" گفت طالبان کنترل کابل را به دست گرفت چون "آنها می‌دانستند هیچ تهدید معتبری از جانب نیروهای آمریکایی وجود ندارد."

انتقاد مایک پنس در ادامه این انتقادات خود گفت خروج کنونی از افغانستان "یک تحقیر سیاست خارجی است که از زمان بحران گروگانگیری ایران کشورمان به خود ندیده بود."

مایک پنس گفت، در حالی که دولت‌های بایدن و ترامپ درباره خروج از افغانستان هم نظر بودند، نوع مدیریت شرایط آنها متفاوت می‌شد. پنس در برنامه شبکه فاکس نیوز گفت: تفاوت آنها در قدرت بود.

پنس : روسیه، ایران و تروریسم تهدیدات اصلی جهانند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 18.08.2021
پنس: بایدن یگانه مسئول اصلی قدرت گرفتن طالبان است

او در ادامه اظهار داشت که اگر دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا هنوز در کاخ سفید بود، "شما شاهد رژه طالبان در کابل نبودید."

پنس مدعی شد که اعلام اولیه دولت بایدن مبنی بر خروج ارتش آمریکا تا 11 سپتامبر اتفاقی بود که کل "فاجعه" افغانستان را به راه انداخت. پنس گفت: همه ما می‌خواهیم نیروهایمان به خانه برگردند اما نه به این شکل.

او توضیح داد که رویکرد دولت ترامپ و بایدن برای رسیدگی به خروج "به طور قطعی" متفاوت است.

پنس گفت: فکر می‌کنم آنچه شما در دولت بایدن مشاهده می‌کنید، تلاشی برای تغییر گفت‌وگو و انتقال تقصیر از یک تلاش ضعیف ناگوار برای خروج نیروهای خود از افغانستان است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала