جمهوری ‌خواهان امریکا خواستار بررسی پول دزدیده شده توسط غنی شدند

© AP Photo / Susan Walsh جمهوری ‌خواهان امریکا خواستار بررسی پول دزدیده شده توسط غنی شدند
 جمهوری ‌خواهان امریکا خواستار بررسی پول دزدیده شده توسط غنی شدند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 25.08.2021
Telegram
جناح جمهوری‌خواهان امریکا از اختلاس ۱۶۹ میلیون دالر توسط اشرف غنی، رییس جمهور فراری کشور، از دولت جو بایدن خواسته‌اند که پول‌های برده شده توسط غنی را برگرداند.

به گزارش اسپوتنیک، فاکس نیوز، با نشر گزارشی گفته است که جمهوری‌خواهان این کشور با ارسال نامه‌ای به وزارت خارجه امریکا خواستار وضاحت در مورد چگونه‌گی اختلاس ۱۶۹ میلیون الر توسط اشرف غنی شده‌اند.

وعده غنی به وزیر خارجه امریکا یک روز پیش از فرار - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 22.08.2021
وعده غنی به وزیر خارجه امریکا یک روز پیش از فرار

جیمز کامر، نماینده ارشد جمهوری‌خواهان در مجلس سنای امریکا، از وزارت خارجه این کشور خواسته است که تا ۳۱ ماه آگست، در مورد این‌که اشرف غنی، رییس جمهور فراری افغانستان پول‌های مالیات‌دهنده‌گان امریکایی را با خود برده است یا خیر، تحقیق کند.

این نماینده جمهوری‌خواهان تصریح کرده است که اگر چنین چیزی واقعیت داشته باشد، دولت جو بایدن باید پول‌های برده شده توسط غنی را برگرداند. کامر فرار اشرف غنی را یک خروج بزدلانه و ترسناک خوانده و از بایدن خواسته است که غنی را به ظن اختلاس میلیون‌ها دالر به دادگاه بکشاند.

 جمهوری‌خواهان خاطرنشان کرده‌اند که نمی‌توانند به مقامات فاسد دولت خارجی اجازه دهند که با پول‌های کمک شده توسط دولت امریکا زنده‌گی کنند.

براساس گزارش فاکس نیوز، در نامه‌ای که به وزارت امور خارجه امریکا ارسال شده، گفته شده که اقدامات «بی‌پروا و بزدلانه» غنی، به‌سرعت تسلط طالبان و سقوط دولت افغانستان کمک کرده است.

اشرف غنی، رییس جمهور پیشین کشور، هم‌زمان با ورد طالبان به کابل، از کشور خارج شد. طبق‌ گزارشات، او هنگام خروج چهار موتر و یک چرخ‌بال پر از پول را با خود برده است. با این حال غنی تاکنون اختلاس میلیون‌ها دالر را رد کرده و در نوار تصویری که به نشر رسانده، گفته است که تنها با یک دست لباست افغانستان را ترک کرده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала