سالیوان: بایدن قصد ندارد با رهبری طالبان صحبت کند

© AP Photo / Carolyn Kasterسالیوان: بایدن قصد ندارد با رهبری طالبان صحبت کند
سالیوان: بایدن قصد ندارد با رهبری طالبان صحبت کند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 24.08.2021
Telegram
مشاور امنیت ملی آمریکا در کنفرانس خبری کاخ سفید گفت که جو بایدن قصد ندارد با نمایندگان گروه طالبان صحبت کند او  گفت ما تا کنون تماس با این گروه را حفظ نموده ایم.

 به گزارش اسپوتنیک، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی در کاخ سفید به خبرنگاران گفت: در رابطه با این موضوع که آیا رئیس جمهور جو بایدن ممکن است با رهبری طالبان صحبت کند یا خیر، باید بگویم که در حال حاضر چنین برنامه‌ای وجود ندارد.

Президент США Джо Байден - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 23.08.2021
بایدن: به طالبان اعتماد ندارم، خروج از افغانستان تصمیم درستی بود

سالیوان روز دوشنبه گفت، ایالات متحده حتی پس از خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان در مهلت 31 آگست، به تخلیه افغان‌های در معرض خطر از این کشور ادامه خواهد داد. مشاور امنیت ملی آمریکا تاکید کرد: ما حتی بعد از آنکه نیروهای ارتش آمریکا از افغانستان خارج شوند، به خارج کردن افغان‌هایی که در معرض خطر قرار دارند، از این کشور ادامه خواهیم داد.  

این مقام ارشد کاخ سفید همچنین گفت، ایالات متحده هر روز با طالبان از طریق کانال‌های سیاسی و امنیتی خودش گفتگو میکند. سالیوان گفت که آمریکا با طالبان در هر زمینه‌ای شامل وضعیت در فرودگاه کابل رایزنی دارد تا اطمینان حاصل کند دسترسی به این فرودگاه برای شهروندان آمریکایی و افغان وجود دارد.

مشاور امنیت ملی آمریکا همچنین به خبرنگاران گفت، دولت بایدن معتقد است که ایالات متحده برای خارج کردن تک‌تک آمریکایی‌ها از افغانستان تا ضرب‌الاجل تخلیه در 31 آگست زمان دارد.

او افزود: ما باور داریم که از هنوزوقت داریم که تک‌تک آمریکایی‌ها را از افغانستان خارج کنیم. آمریکا همچنین پیشرفت چشمگیری در تخلیه آمریکایی‌ها و دیگر افراد داشته است.

از ساعت سه بامداد تا سه عصر روز دوشنبه به وقت محلی افغانستان، حدود ده هزار و 900 تن از کابل خارج شدند، و ایالات متحده از 14 آگست خروج 48 هزار تن را از این کشور فراهم کرده است. مقامهای دفاعی آمریکا به رویترز گفتند، با توجه به نگرانی‌هایی که برای رسیدن به فرودگاه کابل وجود دارد، حملات تروریستی و زمانبندی پیچیده رسیدگی به امور، همه کارها باید عالی پیش برود که بتوان تمام شهروندان آمریکایی را تا آن تاریخ از افغانستان خارج کرد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала