کنایه سیاستمدار عراقی درباره نقش امریکا در آموزش ارتش افغانستان در 20 سال گذشته

© Photo / MoDکنایه سیاستمدار عراقی درباره نقش امریکا در آموزش ارتش افغانستان در 20 سال گذشته
کنایه سیاستمدار عراقی درباره نقش امریکا در آموزش ارتش افغانستان در 20 سال گذشته - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 14.08.2021
Telegram
یک سیاستمدار سرشناس عراقی با کنایه به پیشروی سریع طالبان نوشت که نقش امریکا در 20 سال گذشته در تجهیز و آموزش ارتش افغانستان چه بوده است؟

نماینده دائم افغانستان در سازمان ملل: ارتش افغانستان می‌تواند جلو طالبان را بگیرد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 06.08.2021
نماینده دائم افغانستان در سازمان ملل: ارتش افغانستان می‌تواند جلو طالبان را بگیرد

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، عزت الشابندر، نماینده سابق پارلمان عراق، سیاستمدار و تحلیلگر سیاسی سرشناس عراق در صفحه توئیتری خود به نوع تجهیز و آموزش ارتش افغانستان به دست آمریکا کنایه زد.

او نوشت: «پس از شکست سنگین دولت و ارتش افغانستان که توسط آمریکا تجهیز شده و آموزش دیده است، این سوال مطرح می شود که کارشناسان و مستشاران آمرکیایی در طول بیست سال گذشته چه می کرده‌اند؟ آنها در خدمت طالبان بوده‌اند یا ارتش افغانستان.»

شرایط ارتش افغانستان در روزهای اخیر در مقابل طالبان با ۲۰ سال تجهیز و آموزش می‌تواند برای عراقی‌ها قابل توجه باشد. بی نتیجه بودن سال‌ها آموزش نظامیان ارتش افغانستان به دست آمریکا در حالی است که این روزها در عراق نیز بحث باقی ماندن مربیان نظامی و مستشاران آمریکا برای آموزش ارتش عراق مطرح است.

یادآوری می کنیم، که طالبان از ماه اپریل در حالیکه نیروهای خارجی پس از ۲۰ سال خروج خود را از افغانستان تکمیل می‌کنند، حملاتش را برای شکست دولت کابل افزایش داده است. بنابر گزارش برخی منابع، در حال حاضر این گروه حدود دو سوم خاک افغانستان را در کنترل خود دارد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала