ناتو دولت طالبان را به رسمیت نمی‌شناسد

© Flickr / Medien Bundeswehrناتو دولت طالبان را به رسمیت نمی‌شناسد
ناتو دولت طالبان را به رسمیت نمی‌شناسد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 13.08.2021
Telegram
دبیرکل ناتو اعلام داشت که اعضای این سازمان، دولت طالبان را در صورت تصرف افغانستان نیز به رسمیت نمی‌شناسد.

به گزارش اسپوتنیک، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو اظهار داشت که جامعه بین المللی دولت طالبان (جنبش طالبان در روسیه به عنوان گروه تروریستی شناخته می‌شود و گروه ممنوعه است) را به رسمیت نمی‌شناسد، حتی اگر آنها افغانستان را به زور تصرف کنند.

 سران ناتو درباره افغانستان امروز جلسه برگزار می‌کنند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 13.08.2021
سران ناتو درباره افغانستان امروز جلسه برگزار می‌کنند

در بیانیه پس از نشست اضطراری پیمان آتلانتیک شمالی آمده است: متحدان ناتو از سطح بالای خشونت ناشی از حمله طالبان، از جمله حمله به غیرنظامیان، کشتارها و دیگر نقض های جدی حقوق بشر نگران هستند. طالبان باید درک کنند که حتی اگر با زور این کشور را تصرف کنند، توسط جامعه بین المللی به رسمیت شناخته نخواهند شد.

استولتنبرگ همچنین افزود که ناتو "متعهد به حمایت از راه حل سیاسی" برای حل درگیری در افغانستان است. دبیر کل ناتو پس از نشست شورای آتلانتیک شمالی در سطح نمایندگان دائمی، در بیانیه‌ای اعلام داشت که ناتو حضور دیپلماتیک خود را در افغانستان حفظ خواهد کرد و به ارزیابی وضعیت ادامه خواهد داد.
در بیانیه ناتو همچنین آمده است: ما به ارزیابی تحولات میدانی ادامه می‌دهیم و با مقامات افغان و جامعه بین الملل در تماس مداوم هستیم. هدف ما این است که بیشترین حمایت ممکن را از دولت افغانستان و نیروهای امنیتی افغان ارائه دهیم. ناتو حضور دیپلماتیک خود را در کابل حفظ خواهد کرد.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала