مرکل پس از پایان دوره صدر‌اعظمی خود، چقدر حقوق بازنشستگی می‌گیرد

© AFP 2023 / John Macdougallمرکل پس از پایان دوره صدر‌اعظمی خود، چقدر حقوق بازنشستگی می‌گیرد
مرکل پس از پایان دوره صدر‌اعظمی خود، چقدر حقوق بازنشستگی می‌گیرد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 13.08.2021
Telegram
صدراعظم آلمان پس از پایان دوره صدراعظمی خود (پایان کار) چقدر حقوق بازنشستگی دریافت خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، آژانس DPA به نقل از محاسبه اتحادیه مالیات دهندگان گزارش داد، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان پس پایان دوره صدراعظمی اش، ماهانه حدود 15 هزار یورو به عنوان مستمری دریافت می کند.

همانطور که سازمان یادآور شد، مرکل از سال 1990 به طور مرتب به عنوان نماینده بوندستاگ انتخاب می شد، به طور موازی در دولت هلموت کوهل کار می‌کرد و سپس، پس از مدت کوتاهی حضور در حزب مخالفت، پست صدراعظم فدرال را به عهده گرفت، جایی که حدود 16 سال در آن جا بود.

به گفته این آژانس، مرکل از حقوق بازنشستگی 65 درصد حقوق پارلمان برخوردار است (امروزه حدود 10 هزار یورو است). مبلغی که برای کار خود به عنوان صدراعظم دریافت می کند مشخص نیست اما طبق گزارش رسانه ها، گرهارد شرودر، سلف وی که به مدت هفت سال این پست را بر عهده داشت، ماهیانه حدود 6.5 هزار یورو برای این کار دریافت می کند.

در ماه سپتمبر، انتخابات بوندستاگ برگزار می شود و پس از آن دولت جدید تشکیل می شود. مرکل برای صدراعظمی کاندیدا نمی‌شود اما هنوز برنامه های خود را برای آینده فاش نکرده و و اشاره می کند که می تواند به کار خود ادامه دهد.

پس از ترک پست خود، او دارای دفتر شخصی خود با دو دستیار، منشی و راننده می شود. آنگونه که مشخص است نگهداری دفتر شرودر نیم میلیون یورو در سال هزینه دارد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала