نور: دشمن خرد و خمیر شده بزودی نابود خواهد شد

© @https://www.facebook.com/gen.noorنور به طالبان: صلح کنید وگرنه سرکوب خواهید شد
نور به طالبان: صلح کنید وگرنه سرکوب خواهید شد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 04.08.2021
Telegram
رهبر حزب جمعیت اسلامی افغانستان می‌گوید که شکل‌گیری مقاومت و بسیج ملی علیه طالبان در نقاط مختلف کشور، دشمن را زبون و خرد و خمیر کرده و بزودی گلیم اشغال‌ آن جمع خواهد شد.

 به گزارش اسپوتنیک، عطامحمد نور، در پیامی در واکنش به حمله مهاجمان مسلح به مهمانخانه وزیر دفاع در شهر کابل این حمله را محکوم کرده و گفته،‌ دشمنان با این گونه اقدامات‌شان نمی‌توانند صدای برحق مجاهدین را خاموش کنند.

انفجار در کابل - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 03.08.2021
انفجار در کابل/ ورود افراد مسلح در خانه سرپرست وزیر دفاع  

وی گفته:" با تاسف مطلع شدم که دشمنان زبون، بزدل و خونخوار کشور با حمله بر منزل برادر عزیز و هم‌سنگر گرامی ام سترجنرال بسم‌الله محمدی، وزیر دفاع ملی، اوج ذلت و خونخواری شان را به نمایش گذاشتند.  خوشحالم که در این رویداد به وزیر محترم دفاع ملی آسیبی نرسیده، اما برخی از کودکان صدمه دیده اند.  دشمنان ما این را باید بدانند که با هیچ اقدامی صدای برحق مجاهدین و صدای حق طلبی ما را خاموش ساخته نمی‌توانند".

رهبر حزب جمعیت اسلامی افغانستان تاکید کرده که این حمله نشان می‌دهد که نتیجه زحمات وزیر دفاع ملی لرزه به جان دشمنان انداخته و ترس بزرگی در آنان ایجاد کرده است.

آقای نور افزوده:"شکل گیری مقاومت و بسیج ملی در هرات باستان و تاریخی، در قندهار، سرزمین شاهان نامدار، هلمند درد دیده، غزنی سرزمین سلطان محمود غزنوی، تخار سرزمین مقاومت و حماسه، بدخشان زادگاه رهبر فقید جمعیت اسلامی، کندز، دژ افسانوی و سرزمین حماسه‌ها، فاریاب سرزمین تاریخی و غرور آفرین، جوزجانان تاریخی، بغلان، سرزمین رزم‌آوران، سمنگان افتخار آفرین و حماسی، غور، سرزمین غرور و فداکاری، بادغیس، سرزمین حنظله، بلخ، زادگاه مولانا و شهر مولا و سایر شهرهای کشور، دشمن را چنان زبون و خرد و خمیر کرده است که بزودی گلیم اشغال شان جمع خواهد شد".

وی بیان داشته، لازم به ذکر است که در بلخ با شکل گیری بسیج ملی و آمادگی هزاران نیرو به هدف تصفیه ولسوالی‌ها، منتظر مشوره و اقدامات عملی مرکز هستیم که امیدوارم مردم ازین بابت از ما گله‌مند نباشند.

رهبر حزب جمعیت اسلامی گفته که سینه‌هایی که امروز برای پاسداری از این سرزمین، نوامیس ملی، تمامیت ارضی، هویت و تاریخ دیرینه ما سپر شده است، در دل تاریخ با خط زرین حک می‌گردد و نسل‌های بعدی به این افتخارات جوانان فداکار، مجاهدین حماسه ساز، پیران پر غرور و یلان نامور، خواهد بالید.

گفتنی است که حوالی ساعت 8:00 شام روز سه‌شنبه (12 اسد) شماری از مهاجمان مسلح با انفجار موتر بمب‌گذاری شده به مهمانخانه بسم‌الله محمدی وزیر دفاع ملی در ناحیه شیرپور شهر کابل حمله کردند.

پس از این حمله، نیروهای امنیتی وارد عمل شده و همه مهاجمان را از پا درآوردند. نهادهای امنیتی تاهنوز درباره شمار مهاجمان و احتمال تلفات نظامیان و غیرنظامیان در این انفجار و حمله چیزی نگفته اند.

تاکنون گروهی نیز مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала