سربریدن یک ترجمان نیروهای امریکایی از سوی طالبان 

© AP Photo / Pakistani Taliban handoutسربریدن یک ترجمان نیروهای امریکایی از سوی طالبان 
سربریدن یک ترجمان نیروهای امریکایی از سوی طالبان  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 23.07.2021
Telegram
جنگجویان گروه طالبان فردی را که به‌عنوان ترجمان نیروهای امریکایی کار کرده بود، سر بریده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، شبکه خبری «سی‌ان‌ان» گزارش کرده است که طالبان سهیل پردیس را که به‌عنوان ترجمان نیروهای امریکایی در افغانستان کار کرده بود، در مسیر کابل – خوست سر بریده‌اند. این رویداد ۱۲ روز پس از آغاز رسمی روند بیرون شدن نیروهای خارجی از افغانستان رخ داده است.

در گزارش «سی‌ان‌ان» آمده است، که پردیس ۳۲ ساله درحال رانندگی بوده است که با ایست بازرسی جنگ‌جویان گروه طالبان برخورد کرده است. او با سرعت دادن موتر قصد عبور از ایست بازرسی را داشته است، اما جنگ‌جویان طالب بر موتر او شلیک کرده‌اند.

«سی‌ان‌ان» که در این گزارش با شماری از همکاران و اعضای خانواده‌ی پردیس صحبت کرده، گفته است که پس از توقف موتر سهیل پردیس، جنگ‌جویان گروه طالبان او را از موتر بیرون کشیده و سرش را بریده‌اند.

به نقل از گزارش سی ان ان، پردیس پیش از وقوع رویداد به یک دوست خود گفته بود که از سوی طالبان تهدید به مرگ شده است؛ زیرا طالبان دریافته‌اند که او [پردیس] مدت ۱۶ ماه به عنوان ترجمان نیروهای امریکایی کار کرده است. کار پردیس با نیروهای امریکایی در سال ۲۰۱۲ میلادی پایان یافته بود.

عبدالحق ایوبی، دوست و همکار پردیس به «سی‌ان‌ان» گفته است: «آنان [طالبان] به او [پردیس] می‌گفتند که تو جاسوس امریکایی‌ها هستی، تو چشم امریکایی‌ها هستی و کافر هستی و ما تو و خانواده‌ات را خواهیم کشت».

بر پایه گزارش «سی‌ان‌ان»، از سهیل پردیس یک دختر نُه ساله به جا مانده است و نجیب‌الله سهاک، برادر پردیس از دختر او سرپرستی می‌کند. سهاک به «سی‌ان‌ان» گفته است از ترس این‌که هدف بعدی طالبان قرار نگیرند، به کابل نقل مکان کرده‌اند.

مقام‌های محلی افغانستان تا کنون در این باره چیزی نگفته‌اند.

گروه طالبان در تاریخ ۱۷ جوزای سال جاری در اعلامیه‌ای گفته بود که هیچ تهدید از سوی این گروه متوجه مترجمان نیروهای خارجی نیست و آنان می‌توانند بدون ترس به زندگی عادی‌شان برگردند.

با این حال، یک سخن‌گوی گروه طالبان به «سی‌ان‌ان» گفته است که آنان در تلاشند تا جزئیات این رویداد را تأیید کنند، اما در عین حال افزوده است که برخی از حوادث آن‌گونه نیستند که تصور می‌شود.

شماری از مترجمان نیروهای امریکایی به «سی‌ان‌ان» گفته‌اند که با خروج امریکا و افزایش حملات انتقام‌جویانه‌ی طالبان، زندگی آنان در معرض تهدید قرار دارد.

عبدالحق ایوبی گفته است: «ما نمی‌توانیم در این‌جا نفس بکشیم. طالبان به ما رحم نمی‌کنند.»

یادآوری می کنیم، که قرار است تا یازدهم سپتامبر همه نیروهای خارجی از افغانستان بیرون شوند و همکاران نیروهای خارجی در جریان بیست سال گذشته از ترس طالبان از کشورهای خارجی می خواهند که آنها را نیز با خود ببرند. 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала