ایران برق وارداتی هرات را قطع خواهد کرد

© Sputnik / Sergey Malgavko ایران برق وارداتی هرات را قطع خواهد کرد
  ایران برق وارداتی هرات را قطع خواهد کرد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 06.07.2021
Telegram
مسُولین شرکت برشنا در هرات می‌گویند به دلیل کمبود انرژی در ایران، این کشور برق وارداتی به هرات را برای دست‌کم دو روز کاملاً قطع خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسا نه ها، زینب محسنی، سخنگوی شرکت برشنا در هرات، می‌گوید که مقام‌های شرکت برشنا با جانب ایرانی گفت‌وگو کرده‌اند و جانب ایرانی اعلام کرده در صورت تشدید بحران کمبود انرژی، برق وارداتی هرات قطع خواهد شد.

انفجار پایه های برق را شاخه خراسان داعش به دوش گرفت - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 08.06.2021
برق وارداتی ایران به هرات توسط طالبان قطع شد

به گفته او، تلاش‌ها برای وصل شدن برق وارداتی ایران به هرات تنها از طرف شب جریان دارد، اما مشکل کمبود انرژی در ایران جدی است.

سخنگوی شرکت برشنا در هرات افزود: «به دلیل مشکلات برق و کمبود انرژی در ایران، این کشور برق وارداتی خود به هرات را برای دو روز قطع خواهد کرد».

مقام‌های ایرانی در صحبت با مقام‌های شرکت برشنا گفته‌اند که مشکلات کمبود انرژی در این کشور جدی است و در صورت کمبود انرژی، برق هرات قطع خواهد شد.

تاکنون زمان دقیق قطع شدن برق وارداتی هرات از سوی ایران مشخص نشده است. طی روزهای اخیر کمبود انرژی و قطعی برق در بسیاری از شهرهای ایران شکایت‌های زیادی به دنبال داشته است.

حدود ۷۰ درصد برق مورد نیاز هرات از طریق خط انتقال برق وارداتی ایران تأمین می‌شود و‌ با قطع برق، فعالیت ده‌ها کارخانه تولیدی در شهرک صنعتی هرات مختل خواهد شد.  

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала