اشغال مقر فرماندهی احمدشاه مسعود توسط طالبان در تخار؛ "همسنگران قهرمان ملی زهر بخورید"

© Photo / facebook account of Bashir Ahmad Qasaniاشغال مقر فرماندهی احمدشاه مسعود توسط طالبان در تخار؛ "همسنگران قهرمان ملی زهر بخورید"
اشغال مقر فرماندهی احمدشاه مسعود توسط طالبان در تخار؛ همسنگران قهرمان ملی زهر بخورید - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 30.06.2021
Telegram
تصاویری در صفحات اجتماعی به نشر رسیده است که می‌گویند، اتاق جلسات نظامی و مرکز فرماندهی احمدشاه مسعود در تخار است.

به گزارش اسپوتنیک، گروه طالبان تصویری را به نشر رسانده اند که گفته می‌شود اتاق جلسات نظامی و مرکز فرماندهی احمدشاه مسعود در تخار است که در زمان مقاومت در برابر گروه طالبان فرمانده مسعود از همین‌جا طرح عملیات نظامی را می ریخت.
درهمین حال، شماری از کاربران صفحات اجتماعی به تصرف این سالن واکنش نشان داده و شماری از چهره‌های جهادی را محکوم به خاموش بودن علیه این اقدام طالبان می‌کنند.
کرام‌الدین عظیمی، کاربری در واکنش به این خبر نوشته است: "جناب معاون صاحب، داکتر صاحب عبدالله و همسنگران قهرمان ملی زهر بخورید شرم تان باد که هفتاد موتر زرهی هزاران میل تفنگ، میلیون ها دالر و ده ها جانته بردار دارید دشمن در مال تان تجاوز میکند خاموش هستید و با خبرهای کاذب در چشم مردم خاک میزنید مرد شوید در میدان جنگ از خود شهامت و قهرمانی نشان دهید نه در فیسبوک."


درعین حال، محمد آقا داوود، برادر جنرال داوود، بخاطر واپس گیری چمن خسده و پاکسازی مکمل ولسوالی فرخار از وجود طالبان به ولسوالی فرخار ولایت تخار رسیده و مردم را علیه طالبان بسیج ساخته است.


سعیده سیدزاده نیز در این مورد اظهار نظر کرده است: "دیروز در ولسوالی فرخار ولایت تخار عکس نمایشی گرفتند ودر مقابل طالبان صف آرایی کردند اما امشب چمن خسده از مهمترین نقطه فرخار به دست طالبان سقوط کرده است."


این درحالیست که چندی پیش بزرگان تخار، در یک نشست خبری در کابل، از فرستادن یک گروه مردمی به پشتیبانی از نیروهای امنیتی به تخار خبر دادند.
آنان می‌گویند که طالبان با ادامۀ جنگ و خشونت‌ها و گرفتن ولسوالی‌ها نمی‌توانند پشتیبانی مردم را به دست آورند.
محب‌الله نوری، یکی از بزرگان تخار گفت: «حتا اگر ولسوالی‌هایی‌که از دست رفته‌اند، به‌معنای تسلیم شدن، به‌معنای فرار کردن و به‌معنای برگشتن نیست. همه مردم تخار... همه فرماندهان و بزرگان تخار بسیج شده‌اند که با تمام توان به قیمت جان شان و به‌قیمت خون شان از تخار و از آن سرزمین مقاومت دفاع بکنند».
تخار در شمال‌شرق افغانستان یکی از ولایت‌هایی است که چندین ولسوالی آن به دست طالبان افتاده‌اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала