انفجار ماین‌ها؛ بازسازی شاهراه‌های هرات حدود 100 میلیون افغانی هزینه دارد

© Photo / مقام ولایت هراتبازسازی شاهراه‌های هرات حدود 100 میلیون افغانی هزینه دارد
بازسازی شاهراه‌های هرات حدود 100 میلیون افغانی هزینه دارد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 26.05.2021
Telegram
مسئولان محلی در ولایت هرات می‌گویند که بازسازی شاهراه‌های این ولایت که از اثر جنگ و انفجار ماین‌ها تخریب شده است، در حدود 100 میلیون افغانی هزینه بر می‌دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اطلاعات روز، عبدالمجید صمیم، رییس فواید عامه هرات امروز (چهارشنبه، ۵ میزان)، گفت که بیشترین ساحات تخریب‌شده در مسیر شاهراه‌های هرات – اسلام‌قلعه، هرات – قندهار و هرات – تورغندی موقعیت دارد.

طالبان از کشورهای همسایه می‌خواهد تا به پایگاه‌های امریکایی در خاک شان اجازه ندهند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 26.05.2021
طالبان از کشورهای همسایه می‌خواهد تا به پایگاه‌های امریکایی در خاک شان اجازه ندهند

آقای صمیم گفت: "در ۱۷ موقعیت پُل و پُلچک‌ها تخریب شده و در حدود ۱۰۰ نقطه هم شاهراه‌ها تخریب شده‌‌است".

او افزود که بیشتر این پُل، پُلچک و شاهراه‌ها طی پنج سال اخیر تخریب شده است. به‌گفته‌ی او، در حال حاضر دست‌کم چهار پروژه برای بازسازی شاهراه‌های هرات در حال تطبیق است.

رییس فواید عامه‌ی هرات طالبان را عامل اصلی تخریب شاهراه‌ها می‌داند و می‌گوید که این گروه نباید بر تأسیسات عامه خسارت وارد کند.

گروه طالبان اما قبلا در صحبت با رسانه‌ها گفته است که از تأسیسات عامه محافظت می‌کند.

بخش زیادی از کالاهای وارداتی از ایران و ترکمنستان از طریق شاهراه‌های هرات وارد کشور می‌شود، اما تخریب بخش‌هایی از این شاهراه‌ها، حمل‌ونقل این کالاها را دشوار و زمان انتقال را طولانی‌تر کرده است.

طی سال جاری دامنه‌ی ناامنی‌ها در ولایت‌های غربی کشور به‌شمول هرات به میزان چشم‌گیری افزایش یافته است. بیم آن وجود دارد که با تدوام جنگ خسارات هنگفتی به تأسیسات عامه وارد شود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала