تمایل زیاد به شیرینی و یا نمک علایم مرض است

© Fotolia / Kibokaدر جهان مشکل کمبود تولید شکلات بوجود آمده است
در جهان مشکل کمبود تولید شکلات بوجود آمده است - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 24.05.2021
عضو شوید
به اساس یک منطق خاص، تمایل به نمک و شیرینی باب در عدم خوردن غذای کافی مضر است.

به گزارش اسپوتنیک، ایرینا برژنايا، دارای تخصص تغذیه، متخصص گوارش در روسیه، در مصاحبه ای در خصوص علت هوس کردن شیرینی و شوری در افراد به گفتگو نشست.

نمک - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 13.12.2020
نمک مسیر مرگ را کوتاه می کند

ایرینا برژنایا در این خصوص می گوید: معمولاً مردم بیشتر از شوری به سمت شیرینی جلب می شوند و توضیحی برای این امر وجود دارد. همه چیز به سطح انرژی و نیاز به اطمینان از جریان سریع آن است، که می تواند با کربوهایدرات موجود در شیرینی، این کمبود انجام شود. وی معتقد است اگر با داشتن یک رژیم غذایی ثابت و عدم وجود مشکلات تغذیه ای، فرد گاهی بخواهد شکلات بخورد مشکلی به وجود نمی آید. اما عدم خوردن غذای کافی و تمایل به شکلات مطلوب نیست."

این متخصص در ادامه افزود: "شما ممکن است شیرینی را بعد از ورزش بدنی، بعد از فشار ذهنی بخواهید ، زیرا مصرف شکر در این موارد بسیار زیاد است. بعلاوه ، شما اغلب شکلات می خورید، زیرا حاوی سروتونین است، شکلات موجب ترشح این هورمون خلقی و در بهبود ذهن است."

 چه مقدار شکلات در روز به انسان مفید است  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 11.07.2020
چه مقدار شکلات در روز به انسان مفید است

این متخصص تغذیه افزود: هنگامی که ناگهان شوری می خواهید، شاید مشکلی در بدن شما بوجود امده باشد: "اگر تمایل به خوردن شوری دارید، شاید رژیم غذایی فاقد سدیم باشد، زیرا بسیاری از مردم از نمک می ترسند و به نوعی رژیم خود را محدود می کنند. در موارد مشکلات کلیوی بهتر است از خوردن نمک پرهیز کنید".

پیش از این در خبرها آمده بود که شکر در اصل اعتیادآور هم هست، یعنی واقعا به این معنی است که هرچه بیشتر مصرف کنید، بیشتر می‌خواهید. شکر برای تحریک مرکز رضایت و لذت مغز از همان مسیرهای عصبی استفاده می‌کند که مواد مخدر استفاده می‌شود و با این تحریک، مرکز رضایت مغز این سیگنال را ارسال می‌کند که بیشتر شیرینی بخورید.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала