بازسازی شاهراه کابل – کندهار به زودی آغاز می‌شود

© @https://twitter.com بازسازی و ترمیم شاهراه کابل – کندهار
 بازسازی و ترمیم شاهراه کابل – کندهار  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 18.05.2021
Telegram
وزارت فواید عامه‌ی کشور می‌گوید که این وزارت پلان دارد تا شاهراه کابل – کندهار را ترمیم و بازسازی کند.

به گزارش اسپوتنیک، در خبرنامه‌ای که امروز (سه‌شنبه، 28 ثور) از سوی وزارت فواید عامه به نشر رسیده، آمده است که هم‌اکنون کار سروی و دیزان شاهراه کابل – کندهار برای ترمیم و بازسازی آن جریان دارد.

در همین حال، در خبرنامه تأکید شده است که سرک‌ها، پل‌ها و پلچک‌ها جزئی از سرمایه‌های ملی است و باید هر شهروند کشور از آن‌ها حفظ و مراقبت کنند. وزارت فواید عامه تأکید کرده است: «حفظ و مراقبت سرک‌ها وجیبه‌ی دینی هر افغان است.»

همزمان با این، وزارت فواید عامه گفته است که تعدادی از جوانان ولایت میدان‌وردک بخشی از شاهراه کابل – کندهار را در مربوطات این ولایت که از اثر انفجار ماین‌های مخالفان مسلح دولت و عبور موترهای بلندتناژ تخریب شده است، ترمیم کرده‌اند.

این وزارت ضمن قدردانی از این عمل‌کرد شماری از ساکنان میدان‌وردک گفته است که آنان در «آبادی وطن، دین و رسالت ملی و مسئولیت خود را ادا می‌کنند».

شاهراه کابل – کندهار از بزرگترین شاهراه‌های کشور است که ولایت‌های غربی، جنوبی و شماری از ولایات‌های مرکزی و جنوب‌شرقی را با پایتخت و شمال کشور وصل می‌کند. بیشتر نقاط این شاهراه از اثر انفجار ماین‌های کنارجاده‌ای، درگیری و عبور موترهای بلندتناژ تخریب شده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала