وزیر دفاع امریکا: همه پیمانکاران نظامی افغانستان را ترک می‌کنند

© REUTERS / Carlos Barriaوزیر دفاع امریکا: همه پیمانکاران نظامی افغانستان را ترک می‌کنند
وزیر دفاع امریکا: همه پیمانکاران نظامی افغانستان را ترک می‌کنند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 07.05.2021
Telegram
وزیر دفاع ایالات متحده امریکا در جمع خبرنگاران گفت، پیمانکاران نظامی مانند دیگر نیروهای امریکایی افغانستان را ترک خواهند کرد.

بیرون شدن بیش از 2 درصد نیروهای امریکایی از افغانستان - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 04.05.2021
بیرون شدن بیش از 2 درصد نیروهای امریکایی از افغانستان
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، لوید آستین وزیر دفاع امریکا پنجشنبه شب گفت، پیمانکاران نظامی نیز افغانستان را ترک خواهند کرد.

 رئیس پنتاگون با اشاره به اینکه روند خروج نظامیان امریکایی از افغانستان همچنان ادامه دارد گفت، خروج پیمانکاران از این کشور نیز طبق برنامه انجام خواهد شد.

در حال حاضر چیزی حدود ۶۱۵۰ پیمانکار آمریکایی و ۴۶۰۰ پیمانکار نظامی از دیگر کشورها، تا ماه اپریل در افغانستان حضور داشته‌اند.

آستین در ادامه مدعی شد نیروهای افغانستانی بدون حمایت نیروهای آمریکایی در مواجهه با خیزش دوباره طالبان با چالش مواجه خواهند شد.

رئیس پنتاگون افزود، اکنون برنامه‌ای برای شلیک به یک موشک فضاپیمای چینی که چندی پیش حین بازگشت به زمین از کار افتاده است وجود ندارد.

او با اشاره به اینکه بقایای این موشک احتمالاً تا روز شنبه یا یکشنبه به زمین می‌رسد، درخصوص فرود آن‌ها در آب‌های باز ابراز امیدواری کرد.

از سوی دیگر، «مارک مایلی» رئیس ستاد ارتش آمریکا نیز در این نشست خبری گفت، این احتمال وجود دارد که ارتش آمریکا، آموزش نیروهای نظامی افغانستانی را در سایر کشورها ادامه دهد.

مایلی افزود، برای پشتیبانی از نیروی هوایی افغانستان که برای نگه‌داری، تعلیم و تعمیرات به حضور آمریکا متکی است، چاره‌ای اندیشیده نشده است.

رئیس ستاد ارتش آمریکا در ادامه گفت، کمک‌های آمریکا ممکن است همچنان از خارج از افغانستان ادامه یابد اما این گزینه نیز وجود دارد که برخی از قراردادها به طرف‌های افغان واگذار شود.

دومین پایگاه نظامی نیروهای خارجی تحت عنوان «مایک اِسپن» روز چهارشنبه به نیروهای ارتش افغانستان واگذار شد. این کمپ در منطقه مسئولیت سپاه ۲۰۹ ارتش شاهین افغانستان قرار دارد.

پیش از این پایگاه آنتونیک در سپاه ۲۱۵ ارتش میوند در ولایت هلمند از سوی نیروهای آمریکایی به نیروهای افغانستانی واگذار شده بود.

روند خروج نظامیان خارجی از افغانستان در اول ماه می رسما آغاز شده است. قرار است بیش از ۹۰۰۰ نیروی خارجی تا ۱۱ سپتامبر افغانستان را ترک کنند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала