ناپدید شدن 25 سرباز در پی سقوط یک پایگاه ارتش در غزنی

© Ministry of Defense کشته‌شدن فرمانده قطعه سرخ طالبان در غزنی
کشته‌شدن فرمانده قطعه سرخ طالبان در غزنی - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 01.05.2021
عضو شوید
یک عضو شورای ولایتی غزنی تایید کرد که یک پایگاه ارتش در حومه شهر غزنی سقوط کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، عبدالجامع جامع، عضو شورای ولایتی غزنی با تأیید این خبر به رسانه ها  گفته است که این رویداد شب گذشته (جمعه 10 ثور) رخ داده است.

آقای جامع بیان داشت:" از یک هفته به این سو چهار پایگاه دولتی در ولایت غزنی بدست طالبان سقوط کرده است و بدبختانه شب گذشته هم یک پایگاه نیروهای امنیتی در روستایی آرزو در حومۀ شهرغزنی به دست طالبان سقوط کرده است".

سفر مقامات امنیتی و ملکی به ولایت غزنی برای بررسی اوضاع امنیتی - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 29.04.2021
سفر مقامات امنیتی و ملکی به ولایت غزنی برای بررسی اوضاع امنیتی

وی افزود:" در نتیجه سقوط این پایگاه نیروهای امنیتی و دفاعی 25 تن از سربازان ارتش ناپدیده شده‌اند که هنوز معلومات  دقیق از سرنوشت آنها خبر نیست برخی می‌گویند این سربازان به طالبان تسلیم شده و ادعای دیگر وجود دارد که آنها همه شهید شده اند".

به گفته وی، ساحه تحت کنترول طالبان است هنوز از جزئیات حادثه معلومات کاملی در دست نیست.

وی با بیان اینکه سقوط پی هم پایگاه‌های نیروهای امنیتی بدست طالبان نگرانی‌های مبنی برسقوط ولایت غزنی را افزایش داده است گفت:" فرماندهی پولیس ولایت غزنی یک فرد غیر مسلکی و نا آشنا است که ظرفیت دفع تهدیدات را ندارد".

این عضو شورای ولایتی غزنی وضعیت امنیتی را در این ولایت نگرانی کننده خوانده افزود:" اگر در رهبری اداره محلی ولایت غزنی تغییرات نیاید و همچنان دولت مرکزی دست بکار نشود ما شاید سقوط ولایت غزنی خواهیم بود".

در همین حال ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان گفته است که در منطقه ارزو مربوطات مرکز ولایت غزنی یک قرارگاه بزرگ ارتش که به دست جنگجویان این گروه افتاده است.

وی گفته است که 20 تن سربازان نیز زنده دستگیر شده اند.

مسوولان در وزارت دفاع ملی این خبر را رد نکرده می‌گویند این خبر را بررسی می‌کنند.

 

فواد امان معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی می‌گوید که بررسی ها در این زمینه ادامه دارد و به زودی با رسانه ها شریک ساخته خواهد شد.

این در حالی است که وزارت دفاع ملی در خبر دیگری از کشته و زخمی شدن 165 طالب مسلح در درگیری با نیروهای امنیتی و دفاعی در نقاط مختلف کشور خبر داده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала