رییس پنتاگون: آمریکا باید برای جنگ های بزرگ آینده آماده شود

© AFP 2023 / Jewel Samadرییس پنتاگون: آمریکا باید برای جنگ های بزرگ آینده آماده شود
رییس پنتاگون: آمریکا باید برای جنگ های بزرگ آینده آماده شود - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 01.05.2021
عضو شوید
وزیر دفاع آمریکا می‌گوید، ایالات متحده باید برای یک نبرد احتمالی در آینده آماده شود که به "جنگ‌های قدیمی" که مدت‌هاست پنتاگون را درگیر خود کرده‌اند، شباهت چندانی ندارد.

به گزارش اسپوتنیک، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در اولین سخنرانی مهم خود به عنوان رئیس پنتاگون خواستار ایجاد "چشم انداز جدید" برای دفاع آمریکا در برابر تهدیدات فضای سایبری و فضایی و چشم انداز جنگ‌ های بزرگتر شد .

او گفت: روش نبرد در جنگ بزرگ بعدی کاملا متفاوت با درگیری‌ های گذشته خواهد بود. ما توانایی پیش‌بینی آینده را ندایم ولی آنچه که لازم است بدانیم، ترکیب صحیح فناوری، آموزه‌های عملیاتی و قابلیت‌ های در هم آمیخته است.

آستین ادعا کرد: این اقدامات برای جلوگیری از جنگ نه استقبال از آن است .

آمریکا برای جنگ جهانی سوم آماده می شود - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 06.04.2021
آمریکا برای جنگ جهانی سوم آماده می شود

او همچنین خواستار بهره‌ برداری از پیشرفت‌ های فن‌آوری و ادغام بهتر عملیات‌ های نظامی در سطح جهانی برای درک سریع‌تر، تصمیم‌گیری سریع‌تر و اقدام سریع‌تر شد.

اظهارات وی در حالی مطرح شدند که آمریکا یک خروج بی‌قید و شرط از افغانستان را براساس دستورات جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا با هدف پایان دادن به طولانی‌ ترین جنگ این کشور و تنظیم مجدد اولویت‌های پنتاگون آغاز می‌کند.

منتقدان می‌گویند، در شرایطی که گروه‌ های شبه نظامی نظیر داعش در سراسر جهان در حال پخش شدن هستند، خروج از افغانستان به جنگ داخلی این کشور آسیایی پایان نخواهد داد، موجب پایان یافتن تهدید ترویسم نمی‌شود و 20 سال تجربه حاصل از مبارزه با شورشیان را بی ربط می‌کند.

لوید آستین در این اظهارات اقدامات خاصی را تجویز یا درگیری ویژه‌ای را پیش‌بینی نکرد. وی در عوض اهداف گسترده و تا حدودی مبهمی را برای هدایت پنتاگون تحت دولت بایدن ترسیم کرد.

رئیس پنتاگون گفت: ما نمی‌توانیم آینده را پیش‌بینی کنیم. در نتیجه به ترکیبی از تکنولوژی، مفاهیم عملیاتی و توانایی‌ها نیاز داریم که به روشی شبکه‌ای که بسیار معتبر، انعطاف‌پذیر و قوی باشد با یکدیگر ادغام شده باشند تا هر دشمنی را وادار به مکث و توقف کند.

وی افزود: جلوگیری از یک جنگ به معنای ایجاد برتری و مزایا برای ما و اوضاع دشوار برای آنهاست.

رئیس پنتاگون تصریح کرد: پاسخ‌های آمریکا می‌توانند غیرمستقیم باشند و به طور مثال می‌تواند از یک جنگ سایبری برای پاسخ دادن به یک رویداد امنیتی دریایی صدها مایل دورتر استفاده کند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала