پاکستان: طالبان در نشست استانبول حضور معنادار خواهند داشت

© Sputnikاعضای رهبری طالبان
اعضای رهبری طالبان - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 27.04.2021
Telegram
هیئت پاکستانی اطمینان داده‌است که طالبان هم‌زمان با شرکت در نشست‌های صلح، به کاهش خشونت‌ها و آتش‌بس تن خواهند داد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از رسانه های خبری کابل، هیئتی ازمقام‌های نظامی و غیر نظامی پاکستان به رهبری نماینده ویژه نخست وزیر این کشور برای افغانستان برای دو روز با مقام‌ها و سیاست گران کشور درکابل دیدار کرد.

این هیئت اطمینان داده‌است که طالبان در نشست استانبول حضور معنادار خواهند داشت.

محمدعمر داوودزی، نمایندۀ ویژۀ رییس‌جمهور در امور پاکستان گفته است که همتای پاکستانی‌اش در این سفر، همچنان اطمینان داده‌است که طالبان هم‌زمان با شرکت در نشست‌های صلح، به خشونت‌ها و آتش‌بس تن خواهند داد.

Встреча глав МИД РФ и Пакистана С. Лаврова и Ш. Куреши - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 24.04.2021
قریشی: ما می‌توانیم روند صلح افغانستان را تسهیل کنیم

هیئت پاکستان وعده داده‌است که این گفته‌هایش را با آغاز نشست استانبول در عمل ثابت می‌سازد.

این سفر درست هنگامی انجام می‌شود که تمامی طرف ها در انتظار شرکت طالبان در نشست استانبول هستند و هیاتی از طالبان به رهبری شیخ عبدالحکیم حقانی از قطر برای مشوره با رهبری این گروه به پاکستان رفته است.

اما هیئت پاکستان در این سفر اش از جزییات سفر هیات طالبان از دوحه به اسلام آباد به حکومت افغانستان چیزی نگفته است.

درهمین حال وزیرخارجه پاکستان درگفت وگو با رسانه های ترکیه هشدارمی دهد که هرگاه یک توافق صلح درافغانستان به دست نیاید، این کشور درجنگ داخلی گرفتار خواهد شد.

شاه محمود قریشی، وزیرخارجه پاکستان، گفت: «ما همچنان درک می کنیم که مخربینی در داخل افغانستان وجود دارند. عناصری استند که ازاقتصاد جنگ سود می برند ومیلیاردها دالربه دست آورده اند.عناصری بیرونی نیز استند که می خواهند تا افغانستان بی ثبات باشد.»

اکنون همه چشم ها از این رو به طالبان و به پاکستان برای برگزاری معنا دار نشست استانبول دوخته شده اند که طالبان پس از اعلام خروج نیروهای امریکایی تا یازده سپتامبر این تصمیم واشنگتن را مخالف توافق نامه دوحه دانست و شرکت در هر گونه نشست های صلح را رد کردند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала